Apple iPad 3 grubszy od iPada 2. Data premiery nowego tabletu potwierdzona

W serwisie Apple.pro pojawiło się interesujące zdjęcie, z którego wynika, że nadchodzący tablet Apple iPad 3 będzie grubszy od swojego poprzednika. O ile jednak informacja ta nie jest potwierdzona, o tyle wiadomo już oficjalnie, że Apple zorganizuje za kilka dni konferencję, na której zaprezentuje "to co naprawdę musimy zobaczyć i dotknąć".

iPad 3 - grubość

Pewna informacja dotycząca nowego tabletu iPada 3 dotyczy daty jego premiery. Apple potwierdziło bowiem wczoraj oficjalnie, że 7 marca w San Francisco zorganizuje konferencję.

"Mamy coś, co naprawdę musicie zobaczyć. I dotknąć" - czytamy w zaproszeniu.

Do tego czasu będziemy jednak z pewnością zasypywaniu mniej lub bardziej prawdopodobnymi informacjami na temat tego oczekiwanego przez miliony fanboy'ów Apple tabletu. Najświeższe z nich pochodzą z serwisu Apple.pro, który zaprezentował interesujące zdjęcia pokazujące, że iPad 3 jest o 0,81 milimetra grubszy od iPada 2.

Konferencja Apple - zapowiedź iPada 3

Konferencja Apple - zapowiedź iPada 3

Jeżeli informacja na temat większej grubości iPada 3 okazałaby się prawdziwa oznaczałoby to, że Apple odeszło od swojego zwyczajowego podejścia polegającego na tym, że następne generacje urządzeń są w porównaniu do poprzednich "wyszczuplane".

Za tym, że iPad 3 może faktycznie dysponować nieco grubszą obudową przemawia fakt, że trzeba będzie w nim zmieścić ekran o znacznie większej rozdzielczości, który pod względem gęstości pikseli zbliża się do ekranu Retina znanego ze smartfona iPhone 4S. Ponadto (tu już niestety wkraczamy w sferę spekulacji) Apple być może musiało wygospodarować w tablecie dodatkowe miejsce na moduł LTE, lepszy aparat, czterordzeniowy procesor i pojemniejszy akumulator.