Apple iPad 3 w dwóch wersjach. Jedna z akumulatorem "na 20 godzin"

Dzisiaj pojawiły się kolejne doniesienia na temat iPada 3. Wynika z nich, że zostanie on zaprezentowany już 26 stycznia na konferencji iWorld. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji dwie wersje urządzenia, które będą cechowały się wysoką rozdzielczością oraz (jedna z nich) ogromnie pojemnym akumulatorem.

Wedle najnowszych doniesień, Apple nie jest zainteresowane 7,85-calowym tabletem, o którym informowały wcześniej różne serwisy, ale zamierza zaprezentować dwa nowej generacji iPady, które, podobnie jak obecnie oferowany iPad 2, będą oddawały do dyspozycji użytkowników 9,7-calowe ekrany.

W odróżnieniu od iPada 2, ich wyświetlacz (jego produkcją zajął się prawdopodobnie Sharp) będzie korzystał z podświetlenia Dual-LED mającego zapewnić znaczny wzrost jasności obrazu (ważne podczas pracy w słońcu) oraz oferował bardzo wysoką rozdzielczość - 2048 x 1536 pikseli. Oba urządzenia mają też dysponować czterordzeniowymi układami A6 produkowanych przez Samsunga.

Czy jest jakaś między nimi różnica? Tak. Wydajniejszy model zostanie wyposażony w akumulator litowo-polimerowy o pojemności wynoszącej aż 14000 mAh, co stanowi znaczny skok w porównaniu do iPada 2, w którego przypadku możemy mówić o pojemności "zaledwie" 6500 mAh wystarczającej jednak na maksymalnie 10 godzin pracy. Ponadto zaoferuje 8-megapikselowy (Sony) aparat cyfrowy, zaś jego mniej wydajny towarzysz - 5-megapikselowy (Samsung).

Firma Apple nie zamierza wycofywać ze sprzedaży iPada 2. Obniży jedynie jego cenę, dzięki czemu będzie miała trzy modele tabletów pozycjonowanych na trzy różne segmenty tego prężnie rozwijającego się rynku.

Źródło: DigiTimes.com