Apple iPad 5 będzie lżejszy i cieniutki jak iPad mini

W Sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat iPada 5. Wynika z nich, że urządzenie to może pojawić się na rynku już wiosną i zaoferować ekran IGZO produkowany przez Sharpa.

Serwis Macotakara to prawdziwa kopalnia plotek na temat produktów Apple. Co ważne, jest w tym dosyć efektywny, co oznacza, że wiele z prezentowanych przez niego spekulacji się potwierdziło. Najświeższe dotyczą kolejnej generacji tabletów Apple, czyli iPada i iPada mini.

Wynika z nich, że następca iPada 4 będzie cieńszy i lżejszy. Jego wymiary to 237 x 169 x 7,4 mm. Jeżeli chodzi o iPada mini 2, zaoferować ma on cechujący się dużą gęstością pikseli ekran Retina oraz znacznie szybszy procesor A6X.

Co interesujące, doniesienia te idą w parze z doniesieniami serwisu DigiTimes.com. Opierając się na "źródłach znających sprawę" twierdzi on, że wszystkie przyszłe generacje iPadów i iPhone'ów zostaną wyposażone w ekrany IGZO (indium gallium zinc oxide) produkowane przez Sharpa, które w porównaniu do obecnie wykorzystywanych przez Apple cechują się mniejszą grubością oraz znacznie większą efektywnością. Dla przykładu najnowszy multidotykowy panel japońskiego producenta oferuje 6,1-calową przekątną oraz ogromną rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli. Po przeliczeniu daje nam to gęstość pikseli na cal wynoszącą aż 498 ppi, czyli o blisko 50% większą niż w przypadku iPhone'a 5.

Kiedy premiera?

Serwis Macotakara przekonuje, że Apple zamierza mocno przyspieszyć swój cykl wydawniczy i zaprezentować kolejną generację tabletu iPad już na wiosnę.


Zobacz również