Apple iPad Air jest cięższy od Kindle Fire HDX 8,9. No i co z tego?

Amazon podkreśla, że jego tablet Kindle Fire HDX 8,9" jest lżejszy od iPada Air. No cóż, chyba aż tak nie ma się czym chwalić...

Apple oficjalnie zaprezentowało nowego iPada Air, który w porównaniu do poprzednika cechuje się mniejszą grubością oraz mniejszą wagą wynoszącą w przypadku wersji WiFi zaledwie 469 gramów. Kwestią czasu było, że konkurencja spróbuje zaatakować najnowsze dziecko inżynierów amerykańskiej firmy. Nie sądziłem jednak, że nastąpi to już tak szybko oraz, że cios wyprowadzi Amazon, a nie Samsung, czy Microsoft (chociaż te dwie ostatnie firmy tak naprawdę to chyba nie mają odpowiedniego oręża..)

Na stronie największego sklepu internetowego na świecie pojawiła się bowiem informacja, za pomocą której Amazon podkreślał, że Kindle Fire HDX 8,9" jest lżejszy od Air:

Apple iPad Air jest cięższy od Kindle Fire HDX 8,9. No i co z tego?

Kindle Fire HDX 8,9" jest lżejszy od iPada Air

Oczywiście jest ona prawdziwa, lecz zamieszczając ją Amazon posunął się jednak do pewnego nadużycia. Ważący 374 gramy Kindle Fire HDX 8,9" jest bowiem przecież znacznie mniejszy od iPada Air. Prawdopodobnie wielu klientów sklepu zwróciło też na to uwagę, gdyż kontrowersyjny napis został szybko zastąpiony innym, tym razem jak najbardziej prawdziwym i niebudzącym wątpliwości:
Apple iPad Air jest cięższy od Kindle Fire HDX 8,9. No i co z tego?

Kindle Fire HDX 8,9" dysponuje ekranem o wyższej rozdzielczości niż iPad Air

Apple mogłoby skutecznie odpowiedzieć na zaczepki

Jeżeli już jesteśmy przy porównywaniu, wydaje mi się, że firma Apple mogłaby spokojnie odbić piłeczkę i zwrócić uwagę na fakt, że iPad Air, który ma przecież większy ekran, jest jednocześnie węższy od tabletu Amazona (7,5 mm kontra 7,8 mm). Co więcej, mogłaby zagrać tak samo jak konkurent reklamując iPada mini z 7,9-calowym wyświetlaczem Retina jako tablet lżejszy od Kindle Fire HDX 8,9"...