Apple iPad Pro z układem Apple A8X

Apple iPad Pro będzie prawdopodobnie korzystał z układu A8X, czyli poprawionego wydajnościowo wariantu montowanego w smartfonach iPhone 6 i iPhone 6 Plus układu A8.

W Sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia (ich autorem jest tajwański serwis technews.tw) na temat goszczącego od dawna w różnych spekulacjach 12,9-calowego tabletu iPad Pro. Wynika z nich, że urządzenie to będzie korzystało z układu Apple A8X, który będzie wydajniejszy od montowanego w smartfonach iPhone 6 i iPhone 6 Plus układu Apple A8. Jego produkcją ma się ponoć zając firma TSMC, która produkuje obecnie 60% wspomnianych układów A8. Dodatkowo dowiadujemy się, że w odróżnieniu od iPhone 6 i iPhone 6 Plus nadchodzący tablet ma korzystać nie z 1 GB, ale 2 GB pamięci RAM.

Warto przypomnieć, że Apple stosowało już podobne rozwiązanie w przypadku układów A5 i A6 (doczekały się one wersji A5X i A6X). Wersja "X" pominięta jednak została w układzie A7.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [17.09.2021]
  • Koniec z Wi-Fi! iPhone będzie faworyzował sieć 5G
  • Skąd zamówić nowego iPada w przedsprzedaży? Sprawdźcie!

Wydaje się, że wspomniany wzrost wydajności będzie głównie dotyczył układu graficznego, który w przypadku tabletu iPad Pro będzie musiał sobie poradzić ze znacznie większą liczbą pikseli, ponieważ, jak wynika z dotychczasowych spekulacji, ekran tego urządzenia zaoferuje rozdzielczość 4K.