Apple iPad mini WiFi: ten wspaniały, fantastyczny tablet...nie ma modułu GPS

Według Apple nowy tablet iPad mini daleko pozostawia w tyle tablet Google Nexus 7. Hmm, czy rzeczywiście tak jest? Chyba nie, gdyż wersja WiFi tego iGadżetu nie posiada np. modułu GPS.

Podczas ostatniej konferencji Apple (zgodnie z przewidywaniami wszystkich obserwatorów rynku) zaprezentowany został iPad mini, czyli mniejszy brat "pełnowymiarowego" iPada.

Co interesujące, aby podkreślić niesamowite możliwości tego gadżetu Phil Schiller porównał go z konkurencyjną konstrukcją - tabletem Google Nexus 7. Jego zdaniem iPad mini przewyższa go, gdyż:

- oferuje większą powierzchnię roboczą

- oferuje aluminiową (a nie plastikową) obudowę unibody wykonaną w tej samej technologii, co obudowa iPhone'a 5

- cechuje się niższą wagą i mniejszą grubością

W ogóle można było odnieść wrażenie, że iPad mini jest we wszystkim lepszy...

Czy tak rzeczywiście jest? Wydaje się, że pod kilkoma względami faktycznie nowy iGadżet jest lepszy. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że kosztuje on w wersji podstawowej aż 329 USD (Phil Schiller broni tej ceny twierdząc, że za taką jakość trzeba tyle zapłacić), podczas gdy na jego konkurenta musimy wydać zaledwie 199 USD.

Co więcej, posiadacze iPada w wersji WiFi mogą pozazdrościć Nexusowi 7 pewnego ogromnie przydatnego rozwiązania: modułu GPS.

Apple iPad mini WiFi: ten wspaniały, fantastyczny tablet...nie ma modułu GPS

Po lewej stronie wybrana część specyfikacji iPada mini WiFi

No cóż, w obecnych czasach brak takiego rozwiązania w tak fantastycznym, niesamowitym sprzęcie to trochę wstyd. Wiem, że to normalna polityka Apple: modele iPada w wersji WiFi nie mają GPS-a. Przyznacie jednak, że nie wygląda to dobrze na tle 7-calowych tabletów konkurencji (podobno znacznie gorszych), z których wiele posiada GPS?

Sądzę, że w niewielkim tablecie za 329 USD nie powinno zabraknąć możliwości korzystania z systemu nawigacji satelitarnej...

_____________________

Tekst sprowokowany żenującą prezentacją Schillera, podczas której moim zdaniem przesadził w wychwalaniu iPada mini na tle tabletu Nexus 7.