Apple iPad mini i opinie konsumentów

Wedle pojawiających się od miesięcy spekulacji firma Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek mniejszego iPada wyposażonego w 7,85-calowy ekran. Co sądzą na jego temat konsumenci?


Firma Apple rządzi na rynku tabletów oferując obecnie do kupienia nowego iPada (od 2099 zł) oraz przecenionego iPada 2 (od 1699 zł). Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży tabletów Amazon Kindle Fire i ostatnio Google okazało się, że sporo klientów zainteresowanych jest modelami wyposażonymi w małe 7-calowe ekrany.

Jak pamiętamy, Steve Jobs stronił od fragmentacji swoich produktów i był przeciwny 7-calowemu iPadowi. Od miesięcy pojawiają się jednak spekulacje, z których wynika, że Apple pracuje nad tanim 7,-85-calowym iPadem mini.

iPad mini niezbyt oczekiwany

Co na temat tego urządzenia sądzą konsumenci? O zbadanie tej kwestii pokusiła się firma CouponCodes4u, która przeprowadziła ankietę wśród 1873 osób, z których 75% posiadało już jakiś gadżet Apple (64% iPhone'a, a 40% iPada). Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że:

- 78% badanych zdecydowanie wybrałoby zakup iPhone'a 5 niż iPada mini

- mniej więcej tyle samo osób stwierdziło, że iPad mini to produkt zbędny, gdyż mają już standardowego iPada

- 21% badanych kupiłoby iPada mini, ale nie dla siebie, tylko dla swoich dzieci

Jak widać, nowy produkt może nie odnieść sukcesu na miarę oczekiwań firmy Apple. Przynajmniej jeżeli chodzi o jej obecnych klientów. Aby to zmienić, amerykański gigant musi więc przyciągnąć do siebie konsumentów, którzy do tej pory stronili od "jabłkowych" gadżetów.

Premiera

Warto na koniec dodać, że wedle ostatnich spekulacji iPad mini miałby zostać zaprezentowany wraz z iPhone'em 5 12 września.

Więcej na temat wspomnianych gadżetów znajdziecie w artykułach:

iPhone 5: wszystkie spekulacje w jednym miejscu

Apple przygotowuje się do premiery mniejszego tabletu