Apple iPad - użytkownicy skarżą się na problemy z WiFi

W kilka dni po wprowadzeniu do sprzedaży tabletu iPad wielu jego szczęśliwych nabywców zaczęło uskarżać się na różne problemy jakie zaczął im sprawiać ten gadżet. Najczęściej chodziło o działanie WiFi.

Apple iPad

Testy PC Worlda - komputery przenośne

Dokładnie 3 kwietnia za pośrednictwem sieci sklepów Apple (i nie tylko) koczujące pod nimi osoby mogły nabyć najnowszy gadżet Apple - tablet iPad. Już w pierwszym dniu sprzedało się aż 300 tysięcy takich urządzeń. Niestety wkrótce część użytkowników pozbawionego klawiatury komputera zaczęła uskarżać się na jego niewłaściwe działanie. Z ich relacji wynika, że najwięcej problemów przysparzało im korzystanie z WiFi.

Zobacz również:

Przykładowe wpisy, które pojawiły się na forum Apple:

"Sygnał jest słaby, pobranie czegokolwiek jest bardzo mozolne i co 5-10 minut sygnał zostaje przerwany" -napisał mbell75.

"Moje WiFi zaczęło słabo działać po kilku godzinach dobrej pracy. Pobieranie zaczęło się strasznie wlec. Nie mogłem nawet surfować po Internecie. Zrestartowałem mój ruter i to też nie pomogło" - napisał z kolei syunker.

Część osób informowało też o problemach z sygnałem WiFi w miejscach, w których bardzo dobrze radziły sobie inne urządzenia Apple takie jak Maki i iPhone'y. Część natomiast twierdziło, że ich iPady spisywały się rewelacyjnie zarówno w domu, pracy jak też kawiarniach Starbucks.

Z kolei inni przyznawali, że gdy przytrafiło im się zerwanie połączenia WiFi rozwiązywali ten problem poprzez restart komputera. W tym jednak przypadku bardzo trafnie podsumował zaistniałą sytuację niejaki sandersn zadając pytanie:

"Ale czy ja powinienem musieć tak robić z urządzeniem, które tyle kosztowało i jak szumnie zapowiadano miało zmienić sposób korzystania z Internetu?"

Większość uskarżających się na swoje iPady osób ma nadzieję, że Apple nie tylko wyda stosowną poprawkę rozwiązującą problem z WiFi, ale również uczyni to bardzo szybko. Niektórzy właściciele tabletu zapowiedzieli już jednak, że zamierzają go zwrócić do sklepu.