Apple iPad z ekranem 12,9 cala pojawi się na początku 2015 r.

Na początku 2015 roku do sprzedaży powinien trafić 12,9-calowy iPad - wynika z doniesień serwisu Bloomberg.

W Sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat mającego podobno pojawić się w ofercie Apple większego iPada. Stoi za nimi serwis Bloomberg, który opierając się na informacjach pochodzących od źródła uczestniczącego w łańcuchu dostaw dla Apple twierdzi, że amerykańska firma faktycznie gotowa jest do wprowadzenia do oferty takiego urządzenia. Jego produkcja miałaby się rozpocząć w pierwszym kwartale 2015 roku.

Nowy iPad, nad którym prace trwają ponoć od roku, dysponować ma ekranem o przekątnej wynoszącej aż 12,9 cala, czyli znacznie większym niż obecne modele oferujące panele o przekątnej 9,7 cala i 7,9 cala.

Zobacz również:

  • Chcesz pojemnego iPhone'a? Musisz kupić flagowy model
  • Skąd zamówić nowego iPada w przedsprzedaży? Sprawdźcie!
  • Xiaomi Pad 5 - wydajny tablet z Androidem w niskiej cenie

Sprzedaż tabletów spada

Przy tej okazji warto przypomnieć, że wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał rozliczeniowy 2014 roku jasno pokazują, iż sprzedaż tabletów iPad spada. W tym okresie nabywców znalazło bowiem 13,2 mln tych gadżetów, podczas gdy rok wcześniej było ich 14,6 mln.

Apple wpisuje się tutaj jednak w ogólną tendencję rynkową. Zaprezentowane pod koniec maja przez firmę analityczną NPD DisplaySearch dane pokazują bowiem, że w I kwartale 2014 roku sprzedało się 56,3 mln sztuk tabletów, czyli o 2,7 mln mniej niż w I kwartale 2013 roku. To pierwszy przypadek, gdy sprzedaż tych urządzeń spadła.