Apple iPad ze złączem Lightning uchwycony na zdjęciu

W serwisie Apple.pro pojawiło się zdjęcie mające przedstawiać iPada trzeciej generacji wyposażonego w nowe złącze Lightning.


Po wielu latach korzystania z 30-pinowego złącza firma Apple wraz z prezentacją iPhone'a 5 oraz nowych iPodów zdecydowała się na zastosowanie nowego, znacznie mniejszego, 9-pinowego portu o nazwie Lightning. Zapowiedziała też, że będzie sukcesywnie wprowadzała to rozwiązanie do swoich iGadżetów. Pierwszym z nich, jak wynika ze zdjęcia zamieszczonego przez serwis Apple.pro, może być tablet iPad trzeciej generacji:

iPad ze złączem Lightning

iPad ze złączem Lightning

Lightning - kilka słów

Nowe złącze dzięki swoim niewielkim rozmiarom przyczyniło się do znacznego obniżenia grubości iPhone'a 5. W odróżnieniu od poprzednika posiada ono specjalny chip uwierzytelniający, który ma utrudnić kopiowanie go przez różne chińskie firmy. Apple na szczęście nie zapomniało też o udostępnieniu przejściówki, która pozwoli na korzystanie ze starych akcesoriów. Niestety nie jest ona tania: kosztuje aż 129 złotych.

Biorąc pod uwagę okres korzystania z 30-pinowego złącza można założyć, że złącze Lightning będzie stosowane przez Apple nawet przez dziesięć lat.

Prezentacja już dzisiaj?

Oczywiście nie wiadomo, czy przedstawione zdjęcie jest prawdziwe. Jeżeli jednak jest, niewykluczone, że już dzisiaj wieczorem podczas konferencji Apple zostaniemy poinformowani o odświeżeniu 9,7-calowego iPada.