Apple iPhone 5 ma problem z przyciskiem Sleep/Wake. Rusza program naprawczy

W przypadku niektórych egzemplarzy smartfona iPhone 5 występuje problem z wadliwie działającym przyciskiem Sleep/Wake. Apple uruchomiło właśnie program naprawczy. Sprawdźcie, czy się do niego kwalifikujecie.

Firma Apple zapowiedziała rozpoczęcie programu wymiany wadliwego przycisku sleep/wake w niektórych egzemplarzach smartfona iPhone 5. Jeżeli na taki trafiliście, możecie liczyć na darmową naprawę.

"Apple stwierdziło, że mechanizm przycisku sleep/wake w niewielkim procencie smartfonów iPhone 5 może przestać działać, lub działać z przerwami. Tym problemem mogą być dotknięte modele iPhone'a 5 wyprodukowane do marca 2013 roku."

Zobacz również:

"Apple wymieni wadliwy mechanizm przycisku sleep/wake bezpłatnie w przypadku egzemplarzy iPhone'a 5, które borykają się z tym problemem i mają odpowiedni seryjny numer kwalifikacyjny"

Aby sprawdzić, czy Wasz gadżet kwalifikuje się do udziału w programie wymiany (obejmuje on również modele zakupione u operatorów sieci komórkowych oraz po gwarancji) wystarczy, że wejdziecie na tę stronę i wpiszecie w odpowiednie miejsce jego numer seryjny.

Po oddaniu iPhone'a 5 do autoryzowanego serwisu Apple wadliwy przycisk powinien być wymieniony w ciągu 4-6 dni. Dodatkowo dowiadujemy się, że w przypadku, gdy mamy zainstalowany system iOS 6, nasz smartfon po dokonaniu naprawy wróci zaktualizowany do wersji iOS 7. Pamiętajcie też, że jeżeli wyślecie urządzenie z pękniętym ekranem, możecie otrzymać rachunek za jego wymianę.