Apple iPhone 5S - 64-bitowy procesor (!), skaner linii papilarnych...

Konferencja Apple co prawda jeszcze trwa, lecz my już zapraszamy Was do zapoznania się ze smartfonem iPhone 5S, który jako pierwszy na rynku (!) oferuje do dyspozycji użytkownika 64-bitowy procesor.

Jak się można było spodziewać, podczas dzisiejszej konferencji Apple zebrani dziennikarze zobaczyli najnowszy flagowy "jabłkowy" smartfon. Nosi on oznaczenie iPhone 5S (wcześniej poznaliśmy iPhone'a 5C), co oznacza, że nie mamy tutaj do czynienia z całkowicie nową jego generacją, lecz unowocześnioną wersją modelu iPhone 5.

#Specyfikacja:

Kluczowe cechy urządzenia przedstawiają się następująco:

- 64-bitowy (!) procesor A7 (iOS 7 ma 64-bitowy kernel)

Zobacz również:

  • Limitowana odznaka w Apple Watch! Kiedy i jak ją zdobyć?

- 4-calowy wyświetlacz Retina

- koprocesor ruchu M7, który pomoże aktywnym użytkownikom zadbać o swoją formę

- aparat 8 MP, który korzysta z przysłony o jasności f/2.2, o 15% większej matrycy z większymi pikselami (1,5 mikrometra) oraz automatycznej stabilizacji obrazu. Dodatkowo użytkownik otrzymuje do dyspozycji: tryb seryjny (do 10 zdjęć), tryb SloMotion (do 120 klatek na sekundę),  dwie lampy (True Tone) doświetlające zdjęcia (jedna o zimnej, natomiast  druga o ciepłej barwie)

- Touch ID (!), czyli czytnik linii papilarnych (170 mikronów, 500 ppi), pozwalający np. autoryzować płatności. Sterować nim można za pomocą specjalnego pierścienia umieszczonego naokoło szafirowego przycisku Home. Wzorce linii papilarnych mają być przechowywane wyłącznie w pamięci smartfona

Apple iPhone 5S - 64-bitowy procesor (!), skaner linii papilarnych...

iPhone 5S- czytnik linii papilarnych

- akumulator: do 10 godzin rozmów (3G), do 10 godzin surfowania po internecie (LTE)

Aby wyróżnić flagową rolę iPhone'a 5S klient otrzymał możliwość zakupu urządzenia w kolorze, złotym i srebrnym. Dodatkowo Apple wyciągnęło wnioski ze skarg użytkowników iPhone'a 5 i zrezygnowało z czarnej wersji kolorystycznej na rzecz jasnoszarej.

Ceny:

Przy dwuletniej umowie:

iPhone 5S 16 GB: 199 USD

iPhone 5S 32 GB: 299 USD

iPhone 5S 64 GB: 399 USD

Jak widać, złota wersja nie będzie droższa.

Dostępność:

iPhone 5S trafi na rynek kilku pierwszych krajów (USA, Kanada, Australia, Francja, Niemcy, UK, Singapur, Japonia i Chiny) 20 września.