Apple iPhone 5S i 5C mają słabsze dotykowe ekrany od Samsunga Galaxy S III

Apple iPhone 5S i iPhone 5C mają znacznie mniej dokładne dotykowe wyświetlacze niż smartfon Galaxy S III - wynika z raportu firmy OptoFidelity

Fińska firma OptoFidelity przeprowadziła interesujące badania dokładności dotykowych ekranów najnowszych smartfonów Apple - modeli iPhone 5S i iPhone 5C - oraz modelu Galaxy S III. Wykorzystała do tego opracowany przez siebie sprzęt testowy (Touch Panel Performance Tester), który za pośrednictwem robota dotyka ekran w określonych koordynatami punktach i porównuje je z współrzędnymi stanowiącymi odpowiedź panelu dotykowego. Limit rozbieżności uzyskanych w ten sposób wyników ustalono na poziomie plus/minus 1 mm. Jeżeli został przekroczony uznawano, że badany punkt nie przeszedł testu pomyślnie i oznaczano go na czerwono. Pozwoliło to stworzyć mapę dokładności ekranów wspomnianych gadżetów, która przedstawia się następująco:

Apple iPhone 5S i 5C mają słabsze dotykowe ekrany od Samsunga Galaxy S III

Porównanie dokładności ekranów smartfonów iPhone 5S/5C i Galaxy S III

Jak widać, test dokładności zdecydowanie wygrał Samsung Galaxy S III, którego ekran w przeciwieństwie do ekranów smartfonów Apple jedynie na krawędziach "wyskakiwał" poza ustalone granice.

Wpływ na dokładność klawiatury

Aby pokazać, jak mniej dokładny ekran dotykowy może wpływać na obsługę smartfona testujący wzięli na warsztat wirtualne klawiatury dotykowe dochodząc do wniosku, że wprowadzanie tekstu w przypadku liter znajdujących się w czerwonych strefach (dotyczy to przede wszystkim gadżetów Apple) jest bardziej kłopotliwe.

Z pełnym raportem z badań zapoznacie się tutaj (plik PDF).