Apple iPhone 5S kontra Lumia 635

Pojedynek Apple iPhone 5S kontra Lumia 635...Czy można w ogóle porównywać te urządzenia? Okazuje się, że jak najbardziej.

Samsung co pewien czas przygotowuje reklamy, w których wyśmiewa się z Apple iPhone'a. Tym razem na porównanie z najnowszym gadżetem Apple zdecydował się Microsoft, który ze swej strony wystawił do walki...niskobudżetowy model Lumia 635.

Czy to ma sens?

Na pierwszy rzut oka nie bardzo. Do tej pory przyzwyczajeni bowiem byliśmy do pojedynków na "najwyższym szczeblu", czyli mogliśmy oczekiwać pojedynku iPhone 5S kontra Lumia 930. Ewentualnie większy sens miałoby też zestawienie Lumii 635 z iPhone'em poprzedniej generacji. Dlaczego więc Microsoft zdecydował się na taki krok? Oczywiście nie ze względu na hardware: jego bronią okazał się asystent głosowy Cortana, który, jak przekonuje na nowym filmie reklamowym, znacznie lepiej radzi sobie od konkurencyjnej Siri w rozpoznawaniu naturalnej mowy. Tym samym otrzymujemy jasny sygnał, że aby korzystać z nowoczesnych technologii, które są przyszłością smartfonów, wcale nie trzeba inwestować w urządzenia z najwyższej półki.

Poniżej nowa reklama Microsoftu: