Apple iPhone 5S to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Galaxy S5 jest drugi, ale…

Mający premierę wiele miesięcy temu smartfon Apple iPhone 5S wciąż sprzedaje się świetnie pozostawiając w tyle tegoroczny flagowy model Samsunga, Galaxy S5.

Firma Counterpoint opublikowała kolejny raport na temat sprzedaży smartfonów. Obejmuje on 35 rynków, natomiast płynący z niego kluczowy wniosek jest następujący:

„Apple iPhone 5S to najlepiej sprzedający się smartfon w maju 2014 roku, 8 miesięcy po swojej rynkowej premierze. Najnowszy flagowiec Samsunga, Galaxy S5, zajął drugie miejsce”

Ogólnie pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się smartfonów w maju wygląda następująco:

Apple iPhone 5S to najlepiej sprzedający się smartfon na świecie. Galaxy S5 jest drugi, ale…

Najlepiej sprzedające się smartfony w maju 2014 roku

Jak widzicie, o ile Samsung przegrał pierwsze miejsce, o tyle w pierwszej piątce znalazły się w sumie 3 jego modele. Warto też zauważyć, że Apple przypadły w udziale także miejsca 5-6 oraz że w pierwszej dziesiątce mamy tylko trzech producentów. Oprócz Samsunga i Apple znalazła się w niej także chińska firma Xiaomi ze smartfonami MI3 (7. miejsce) i Hongmi Redlice (9. miejsce).

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone'a i iPada. Nauka i zabawa na wyciągnięcie ręki
  • Apple właśnie zaktualizowano 10-letnie iPhone'y. iOS 12 z nową łatką po latach zapomnienia

Galaxy S5: nie jest dobrze

Co istotne, smartfon Galaxy S5 zajął drugie miejsce nie przegrywając z iPhone’em 5S „o włos”. Wedle danych Counterpoint sprzedał się on bowiem w maju w liczbie 5 miln sztuk, zaś jego konkurent zanotował wynik aż o 2 mln lepszy. Pod tym względem wypada gorzej niż Galaxy S4 w pojedynku z iPhone’em 5.

Ponadto nie można zapominać, że Galaxy S5 przegrywa z zeszłorocznym flagowcem Apple, zaś za rogiem czai się już kolejny – iPhone 6. Patrząc na doniesienia na jego temat wydaje się, że możemy po nim oczekiwać rekordowej sprzedaży, o której Samsung będzie mógł tylko pomarzyć, nawet jeżeli wprowadzi na rynek ulepszoną wersję Galaxy S5 wyposażoną w metalową obudowę oraz wyświetlacz QHD.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: