Apple iPhone 6 (2014) kontra Nexus 4 (2012)

Apple iPhone 6 to konkurent flagowych smartfonów z Androidem. Jak zauważa jeden z użytkowników Twittera, jest on też wiernym naśladowcą wprowadzonego na rynek w 2012 roku Nexusa 4.

Jesteśmy już po premierze najbardziej oczekiwanego smartfona tego roku, czyli iPhone'a 6, który zgodnie z oczekiwaniami oferowany jest w dwóch wersjach: iPhone 6 (ekran 4,7 cala) i iPhone 6 Plus (ekran 5,5 cala). O ile jednak, ku niezadowoleniu części fanboy'ów, podążyły one w kierunku wyznaczonym przez androidową konkurencję i urosły, o tyle jednak nie "nadążają" za nią pod kilkoma względami:

- część z flagowych smartfonów z Androidem oferuje już ekrany o rozdzielczości QHD

- część z nich może się też pochwalić wodoszczelną obudową

Ponadto warto zauważyć, że wiele przedpremierowych badań wskazywało, iż najbardziej oczekiwanym przez fanboy'ów elementem było szafirowe szkło chroniące ekran. Jak już wiemy, spotkał ich ogromny zawód: iPhone 6 i iPhone 6 Plus nie korzystają z tego rozwiązania.

Interesujące porównanie

Oczywiście w Sieci, również na naszej stronie, pojawiło się wiele porównań nowych iPhone'ów z czołową konkurencją. Jeden z użytkowników Twittera zamieścił kolejne, które jednak wbija potężną szpilę zwolennikom smartfonów Apple. Jako przeciwnika dla modelu iPhone 6 wybrał bowiem...Nexusa 4. Porównanie przygotował w formie graficznej umieszczając na górze napis:

"Drodzy użytkownicy iPhone 6: witamy w 2012!"

Całość prezentuje się następująco:

Apple iPhone 6 (2014) kontra Nexus 4 (2012)

Apple iPhone 6 kontra Nexus 4

Jak widzicie, wiele nowości wprowadzonych przez Apple wraz z iPhone'em 6 było już dostępnych od dawna w Nexusie 4. Autor porównania, Ron Amadeo, nie odmówił sobie także kolejnych uszczypliwych uwag skierowanych do przyszłych właścicieli iPhone'a 6:

"Cieszcie się swoim "nowym" urządzeniem"

"Jeżeli będziecie mieli problemy z nowymi funkcjami iPhone'a, po prostu zapytajcie użytkownika Androida. Mamy te rzeczy od lat"

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Apple iPhone 7

Dodatkowo Ron Amadeo przewiduje (sądzę, że trafnie), co też nowego zaoferuje kolejny iPhone (iPhone 7?) w 2016 roku. Pisze m.in. o:

- bezprzewodowym ładowaniu

- wodoszczelności

Wydaje się, że dołożyć można do tego ekran QHD, szafirowe szkło i możliwość rejestrowania filmów 4K (wszystkie flagowe smartfony z Androidem oferują taki tryb wideo).

AKTUALIZACJA

Poniżej riposta jednego z użytkowników iOS, który skupił się na porównaniu systemów iOS i Android:

Apple iPhone 6 (2014) kontra Nexus 4 (2012)

iOS kontra Android

Aktualizacja: 13 września 2014 12:35

Teks zaktualizowałem dodając kolejną grafikę.