Apple iPhone 6 Air, czyli mityczny iPhablet, pojawi się w grudniu razem z iWatchem

Apple jeszcze nie zdążyło zapowiedzieć oficjalnie nowego iPhone'a, a po sieci już teraz krążą plotki o opóźnieniu produkcji modelu z 5,5-calowym ekranem. Wedle najnowszych plotek ma on trafić do sprzedaży dopiero w grudniu. Tego samego dnia ma pojawić się inteligentny zegarek iWatch.

Kolejne doniesienia wskazują na to, że Apple zaprezentuje w tym roku nie jeden, a dwa nowe telefony. We wrześniu jak co roku ma pojawić się iPhone 6, który w przeciwieństwie do poprzednika o nazwie iPhone 5s będzie wyposażony w większy ekran o przekątnej długości 4,7 cala. Razem z nim miał debiutować też pierwszy phablet w ofercie firmy z Cupertino. Wygląda jednak na to, że iPhone 6 Air, czyli pierwszy phablet w ofercie firmy z Cupertino nie będzie gotowy na czas.

Jeśli wierzyć plotkom, Apple miało w planach prezentację obu modeli telefonu iPhone 6 jednocześnie na wrześniowej, corocznej konferencji. Firmę podobno trapią jednak problemy techniczne przy produkcji większej wersji nowego smartfona. Wedle ostatnich doniesień, premiera phabletu odbędzie się dopiero w grudniu. Niewykluczone jednak, że nie będzie to jedyna niespodzianka od Apple.

Zobacz również:

  • Kiedy będziesz mógł kupić nowe słuchawki AirPods?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
Apple iPhone 6 Air, czyli mityczny iPhablet, pojawi się w grudniu razem z iWatchem

Jak donosi serwis Cult of Mac, powołując się na źródło, które rok temu przewidziało premierę iPhone’a 5s, nowy iPhone 6 Air o przekątnej ekranu 5,5 cala, czyli długo oczekiwany przez fanów marki phablet z systemem iOS, zadebiutuje w towarzystwie innego urządzenia, o którym plotki chodzą już od roku. Ostatnią niespodzianką Apple na ten rok ma być inteligentny zegarek iWatch. Oczywiście Apple z zasady nie komentuje plotek, a do momentu ogłoszenia premiery jakiegokolwiek z niezapowiedzianych jeszcze urządzeń należy do wszelkich nieoficjalnych doniesień podchodzić z dużą rezerwą.

źródło: cultofmac.com, grafika: 9to5mac.com