Apple iPhone 6 Plus ma najlepszy wyświetlacz LCD

Apple iPhone 6 Plus i iPhone 6 zostały przetestowane przez specjalistów z firmy DisplayMate, którzy skrupulatnie przyjrzeli się ich ekranom. Jeżeli chcecie kupić jedno z tych urządzeń, musicie zapoznać się z przygotowanym na tej podstawie raportem.

Smartfony iPhone zawsze były bardzo dobre jeżeli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Ponadto to firma Apple zapoczątkowała wyścig na ilość pikseli. Z czasem okazało się jednak, że konkurencyjne smartfony z Androidem zaczęły oferować lepsze ekrany.

Dzisiaj na rynku są już dostępne modele iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Dzięki szczegółowym testom firmy DisplayMate możemy się dowiedzieć, jak sprawują się ich ulepszone ekrany Retina.

Apple iPhone 6 Plus ma najlepszy wyświetlacz LCD

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple iPhone 6 Plus

W raporcie DisplayMate czytamy:

"Na podstawie naszych intensywnych testów i pomiarów laboratoryjnych możemy stwierdzić, że iPhone 6 Plus ma najlepszy wyświetlacz LCD, jaki do tej pory testowaliśmy"

Apple iPhone 6

Apple iPhone 6 w odróżnieniu od iPhone 6 Plus oferuje ekran o znacznie niższej gęstości pikseli, takiej samej jak w przypadku modelu iPhone 5S. W raporcie czytamy:

"Wyświetlacz iPhone 6 to dalej bardzo dobry wyświetlacz. Większość kupujących będzie zadowolona z jego działania, lecz to trochę rozczarowujące, że firma Apple zadowoliła się zapewnieniem zadowalającej jakości wyświetlacza, a nie najlepszego. Może było to zrobione po to, aby zróżnicować produkty, a może, aby zwiększyć zyski...Z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli iPhone 6 sięgnąłby po koronę..."

Apple iPhone 6 Plus najlepszy nie jest

Na koniec warto zwrócić uwagę, że raport w odniesieniu do iPhone 6 Plus pisze o "najlepszym wyświetlaczu LCD". Oznacza to więc, że według testujących ustępuje on pola konkurencyjnemu Galaxy Note 4, w przypadku którego mogliśmy przeczytać o "najlepszym smartfonowym wyświetlaczu" w historii testów DisplayMate.

Zobacz raport.