Apple iPhone 6: akumulatory mniej pojemne niż w smartfonach z Androidem

W Sieci pojawiły się pierwsze niepotwierdzone doniesienia na temat pojemności akumulatorów smartfona Apple iPhone 6.

W ostatnich miesiącach w Sieci pojawia się wiele informacji na temat smartfona Apple iPhone 6, z których wynika przede wszystkim, że oferowany on będzie w dwóch wersjach: z ekranem 4,7 cala i 5,5 cala. W żadnych z tych spekulacji nie była jednak poruszana kwestia zasilania. Do dzisiaj.

Informacje na ten temat pojawiły się w chińskich serwisach. Wynika z nich, że mniejszy iPhone 6 wyposażony zostanie w akumulator o pojemności pomiędzy 1800, a 1900 mAh, natomiast większy korzystać ma z akumulatora 2500 mAh.

Czy to duże pojemności?

W porównaniu do obecnych smartfonów Apple znacznie większe: iPhone 5S ma akumulator 1560 mAh, natomiast iPhone 5C 1510 mAh. Pamiętać jednak tutaj musimy o znacznie większych ekranach "szóstki".

Inaczej sprawa wygląda, jeżeli weźmiemy pod uwagę smartfony pracujące pod kontrolą Androida, które przy podobnej wielkości wyświetlaczach korzystają z bardziej pojemnych baterii:

- 4,7-calowy LG G2 Mini: 2440 mAh

- 4,7-calowy Moto X: 2200 mAh

- 5,5-calowy LG G3: 3000 mAh

- 5,7-calowy Samsung Galaxy Note 3: 3200 mAh

Samsung będzie miał szansę na kolejne prześmiewcze filmy?

Pamiętajmy, że są to tylko spekulacje, lecz jeżeli się potwierdzą, Samsung prawdopodobnie wypuści na rynek kolejne reklamy przekonujące, że właściciele iPhone'a nie mogą zbytnio oddalać się od gniazdka elektrycznego:

Ponadto warto pamiętać, że nadchodzący Android L zaoferować ma zapowiadający się na bardzo efektywny system Project Volta, który poprzez optymalizację pracy aplikacji wydłużać ma znacząco czas pracy na baterii.