Apple iPhone 6 będzie lepiej chroniony przed skutkami upadku na ziemię

Firma Apple zaktualizowała listę wymagań, które nakłada na producentów akcesoriów dobrowolny MFi Program. Obecnie są one bardziej rygorystyczne, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo iPhone'ów.

MFi Program to program przeznaczony dla chcących współpracować z Apple producentów akcesoriów. W jego ramach mogą oni po spełnieniu określonych wymagań posługiwać się certyfikatem jakości poświadczanym przez umieszczone na produkcie logo "Made for iPhone", "Made for iPod", lub "Made for iPad". Jak informuje serwis 9to5Mac, wspomniane wymagania zostały właśnie zaostrzone. Dotyczy to części programu związanego z iPhone'ami ("Made for iPhone"), w której pojawił się wymóg projektowania obudów dla smartfonów amerykańskiej firmy w taki sposób, aby nic im się nie stało po upadku pod dowolnym kątem z wysokości 1 metra (chroniony ma być skutecznie tył, przedni panel oraz boki urządzenia).

Dodatkowo obudowy mają zapewniać bufor: przedni panel iPhone'a leżącego na płaskiej powierzchni ma być od niej oddalony co najmniej o milimetr. Oznacza to więc, że krawędzie obudowy będą musiały odpowiednio wystawać poza krawędzie smartfona. Dotyczy to też obudowy w wersji zakrywającej ekran. Wówczas wspomniany minimalny bufor dotyczy przestrzeni pomiędzy przednim panelem a zasłaniającą go klapką.

Na koniec warto dodać, że Apple dodało też do listy wymagań programu zakaz wykorzystywania niektórych materiałów i substancji, które mogą być szkodliwe dla środowiska.