Apple iPhone 6 (być może) z 4,8-calowym ekranem. Chcecie tego?

Apple zdaniem jednego z analityków Jefferies wyposaży iPhone'a 6 w 4,8-calowy wyświetlacz. Czy chcecie, aby zrobił się z niego prawie phablet?

Firma Apple od czasów pierwszego iPhone'a przez lata stawiała na 3,5-calowy ekran i to pomimo "androidowej" tendencji do budowy smartfonów dysponujących coraz większymi wyświetlaczami. W końcu jednak nieco się ugięła i wyposażyła iPhone'a 5 w 4-calowy panel. Czy jednak na tym poprzestanie? Nie - twierdzi analityk Peter Misek z Jefferies. Uważa on bowiem, że kolejna generacja "jabłkowego" gadżetu, najprawdopodobniej nosząca oznaczenie iPhone 6, będzie się mogła pochwalić 4,8-calowym wyświetlaczem (czyli prawie "załapie" się na dosyć świeżą definicję phabletu). Co więcej, jego zdaniem tego właśnie oczekują inwestorzy.

A Wy?

Przeglądając Wasze opinie wydaje mi się, że są one rozbieżne z wspomnianymi oczekiwaniami inwestorów wobec Apple. Wynika z nich bowiem, że raczej jesteście zadowoleni z obecnych czterech cali i nie chcecie, aby kolejny iPhone urósł na tyle, że ciężko będzie go zmieścić w kieszeni.

Zobacz również:

  • macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Apple iPhone 5C

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja dla osób planujących zakup iPhone'a 5C: Misek twierdzi, że firma Apple znacznie zmniejszyła zamówienia, co oznacza, że smartfon ten nie sprzedaje się zbyt dobrze. Jego zdaniem wcale niewykluczone więc jest, że amerykańska firma zdecyduje się na pewne cięcia cen.