Apple iPhone 6 doczekał się odpowiednika z Androidem jeszcze przed premierą

Premiera kolejnych smartfonów Apple wiąże się z zalewaniem rynku urządzeń działających pod kontrolą Androida, które pod względem wyglądu do złudzenia przypominają urządzenia firmy z Cupertino. W tym roku chiński Goophone się pospieszył, a imitacja iPhone’a 6 trafi do sprzedaży jeszcze przed oficjalną prezentacją tego telefonu.

Goophone to firma znana z produkcji smartfonów z Androidem, które do złudzenia przypominają smartfony Apple. W tym roku imitacja trafi na sklepowe półki w dwa miesiące przed premierą nowego iPhone’a 6. Oczywiście firma Tima Cooka nie zaprezentowała jeszcze nowego modelu, ale do sieci przedostają się co chwila kolejne zdjęcia i makiety prezentujące - rzekomo - nowy telefon giganta z Cupertino.

To na podstawie tych przecieków chiński producent postanowił wyprodukować nowe urządzenie. Nowy model został nazwany Googphone i6 i cechuje się ekranem o przekątnej długości 4,7 cala. Dokładnie taki sam rozmiar, wedle zapowiedzi, ma mieć nowy telefon Apple. Pozostała specyfikacja jednak nie zachwyca. Chiński odpowiednik iPhone’a 6 ma rozdzielczość zaledwie 960 na 540 pikseli.

Zobacz również:

  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [14.09.2021]
Apple iPhone 6 doczekał się odpowiednika z Androidem jeszcze przed premierą

Goophone i6 bazujący na makietach iPhone’a 6 napędzany będzie przez czterordzeniowy procesor produkcji MediaTeka oznaczony MTK6582 i wyposażony zostanie w 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Producent zdecydował się też na główny aparat 13 mpix i kamerkę do wideorozmówy 5 mpix.

Zamówienia na nowy Goophone i6 imitujący iPhone’a 6 będzie można składać już w sierpniu. Spodziewana cena telefonu, biorąc pod uwagę poprzedni model Goophone 5S, to 200 dolarów.

źródło: phonearena.com