Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają świetne, najlepsze aparaty

Część osób kupujących smartfony Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus będzie przykładała ogromną wagę do jakości wykonywanych przez nie zdjęć. Dzisiaj możemy już powiedzieć, że pod tym względem nowe iGadżety spisują się świetnie.

Smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus znacząco przegrywają z najgroźniejszą konkurencją pod względem parametrów układu SoC, aparatu oraz ilości pamięci RAM. Dotychczas opublikowane benchmarki potwierdzają jednak, że to co mamy na papierze nijak ma się do rzeczywistej wydajności najnowszych smartfonów Apple, które pod tym względem zdają się wręcz miażdżyć konkurencję.

Aparaty

Jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne/filmowe iPhone 6 i iPhone 6 Plus, pojawiło się do tej pory kilka przykładów zdających się potwierdzać, że również pod tym względem Apple spisało się świetnie. Były to jednak amatorskie testy.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Dzisiaj mamy już jednak wyniki testów, które przygotowali zajmujący się od lat testowaniem aparatów (i wbudowanych modułów aparatów) eksperci z laboratorium DxO. Przyznana przez nich punktacja (możliwe było zdobycia maksymalnie 100 punktów) prezentuje się następująco:

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają świetne, najlepsze aparaty

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus - test aparatów

Pozwoliło to zająć nowym iGadżetom następujące pozycje w rankingu DxOMark Mobile:

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają świetne, najlepsze aparaty

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus - test aparatów

W raporcie firmy DxO możemy przeczytać, że usprawniony system ostrzenia oraz optycznej stabilizacji obrazu (tylko w iPhone 6 Plus) były najlepsze ze wszystkich podobnych rozwiązań, jakie do tej pory testowała.

Potężna ewolucja

Wracając do powyższego rankingu DxOMark Mobile warto przyjrzeć się, jak firmy szybko i znacząco poprawiały fotograficzne możliwości swoich smartfonów. Za przykład niech nam posłużą gadżety Samsunga:

- Samsung Galaxy SII: 57 punktów

- Samsung Galaxy SIII: 72 punkty