Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedają się świetnie, więc Samsung przyspiesza premierę Note 4

Wyśmienita sprzedaż smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus skusiła Samsunga do przyspieszenia premiery Galaxy Note 4 na rodzimym rynku.

Smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus cieszą się rekordową popularnością, co zostało niedawno potwierdzone przez dane zaprezentowane prze firmę Apple. Wynika z nich, że urządzenia te w ciągu pierwszych trzech dni od premiery rynkowej sprzedały się w rekordowej liczbie 10 milionów sztuk. Warto przypomnieć, że tym samym został o milion sztuk pobity zeszłoroczny wynik osiągnięty przez modele iPhone 5S i iPhone 5C.

Jak się właśnie dowiadujemy, sukces ten wpłynął także na decyzję głównego konkurenta Apple, firmy Samsung, dotyczącą premiery rynkowej modelu Galaxy Note 4 w Korei Południowej.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA 27.09.2021]

"Pozytywna reakcja konsumentów na dwa nowe urządzenia Apple skłoniły nas do uruchomienia sprzedaży Galaxy Note 4 wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy"

Galaxy Note 4 zamiast w październiku trafi do oferty trzech największych koreańskich operatorów 26 września. Samsung postawił przed sobą następujące cele:

- w ciągu pierwszych 30 dni planuje sprzedać 15 milionów egzemplarzy nowego phabletu

- w pierwszy weekend chce sprzedać 3,75 mln sztuk

Warto dodać, że zapowiadana również przez Samsunga agresywna kampania, będzie musiała być naprawdę bardzo skuteczna, ponieważ wspomniane cele są naprawdę wysoko ustawione. Przypomnijmy bowiem, że poprzednik, Galaxy Note 3, sprzedał się w liczbie 10 milionów sztuk dopiero po dwóch miesiącach.

Koreański producent zdecydował się jednak na interesujące posunięcie, które pomóc mu ma w odniesieniu sukcesu. Polega ono na tym, że Galaxy Note 4 został najatrakcyjniej wyceniony z wszystkich dotychczasowych Note (ceny po przeliczeniu na dolary):

- Galaxy Note 4: 919 USD

- Galaxy Note 2 i Note 3: 1038 USD

- Galaxy Note: 960 USD

Co z Polską?

Przyspieszenie premiery dotyczy wyłącznie rynku koreańskiego. Galaxy Note 4 dostępny jest już jednak w przedsprzedaży w Polsce. Do rąk pierwszych użytkowników (jeżeli nic się nie zmieni) powinien trafić na początku października.