Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus w drugiej turze nie trafią jednak do Polski

We wtorek 9 września 2014 roku zaprezentowane zostały oficjalnie iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Polska nie znalazła się jednak na liście pierwszych państw, gdzie będzie można zakupić nowe urządzenia mobilne Apple. Wygląda też na to, że nie będą one u nas sprzedawane nawet w drugiej turze.

Zapotrzebowanie na nowe telefony Apple jest tak duże, że firma z Cupertino rozkłada premierę w czasie na różnych rynkach. Najpierw możliwość zakupu nowego smartfona firma Tima Cooka dostają mieszkańcy krajów istotniejszych dla producenta z biznesowego punktu widzenia. W tym roku iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus trafią na sklepowe półki w takich regionach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Francja, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania i Hong Kong.

Przedsprzedaż iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus rusza już jutro, a urządzenia będzie można zakupić w sklepach Apple Store już po tygodniu, czyli w piątek 19 września. Kolejki koczujących fanów firmy już ustawiają się pod salonami, w których będzie można nabyć nowy telefon. Dzisiaj Apple ogłosiło zaś listę kolejnych państw, w których będzie dostępny nowy smartfon przy zakupie przez internet.

Zobacz również:

  • Zobacz, jak wyglądają najbardziej bezpieczne etui dla iPhone
  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus w drugiej turze nie trafią jednak do Polski

Wśród krajów, które dostaną możliwość zakupu telefonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus w drugiej turze są Belgia, Dania, Finlandia, Hiszpania, Irlandia, Luksemburg, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan i Turcja. Premiera w tych krajach przewidziana jest na 26 września. 27 września do listy dołączą Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Na liście zabrakło jednak w tym roku Polski i nie wiadomo jeszcze, kiedy iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus będą dostępny w polskim sklepie internetowych Apple Store oraz u resellerów. Nie znamy też oficjalnej ceny urządzenia na polskim rynku. Fani urządzeń Apple z naszego kraju muszą wybrać się osobiście do naszych zachodnich sąsiadów lub poczekać na oferty handlarzy, którzy przywiozą do Polski iPhone’y z innych państw na własną rękę.

źródło: 9to5mac.com