Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus zamówiony w 24 godziny w rekordowej liczbie 4 mln sztuk

Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedają się wyśmienicie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ich przedsprzedaż w 24 godziny zakończyła się rekordowym wynikiem.

Dokładnie 9 września poznaliśmy najnowszy efekt pracy firmy Apple w postaci smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Urządzenia te trafiły już w wybranych krajach do przedsprzedaży, która, jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez amerykańską firmę, przyniosła wraz ze sobą nowy rekord. W zaledwie 24 godziny od jej rozpoczęcia nowe iPhone'y zostały zamówione bowiem w liczbie 4 milionów sztuk.

Dla przypomnienia, w 2012 roku iPhone 5 został zamówiony w 24 godziny od rozpoczęcia przedsprzedaży w liczbie 2 mln sztuk. W 2013 roku natomiast firma Apple po raz pierwszy wprowadziła do oferty dwa modele iPhone'ów: iPhone 5S i iPhone 5C. Wówczas też jednak zerwała z tradycją informowania o wynikach przedsprzedaży, co spowodowane było dwoma elementami: słabszą niż oczekiwano popularnością modelu iPhone 5C oraz faktem, że urządzenia nie zostały zaoferowane w przedsprzedaży w tym samym terminie.

Zobacz również:

  • macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Biorąc pod uwagę zainteresowanie smartfonami iPhone 6 i iPhone 6 Plus można w ciemno założyć, że wkrótce Apple będzie również świętować rekordową sprzedaż w pierwszy weekend po trafieniu urządzeń do sklepów.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja: wciąż nie wiadomo, kiedy nowe smartfony trafią do Polski.