Apple iPhone 6 i rekordowa sprzedaż akcesoriów

Smartfony Apple iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedają się jak świeże bułeczki. Towarzyszy temu także rekordowa sprzedaż akcesoriów takich jak etui, czy folie ochronne.

Premiera smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus przełożyła się na ogromne zyski firmy Apple. Nie pochodzą one jednak tylko z rekordowej sprzedaży tych urządzeń, ale również akcesoriów. Wedle najnowszego raportu firmy analitycznej NPD również w tym drugim przypadku możemy bowiem mówić o rekordowym wyniku na rynku amerykańskim:

- sprzedaż akcesoriów wzrosła w dwa tygodnie po premierze iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus aż o 43% w porównaniu do sprzedaży notowanej dwa tygodnie przed premierą

- sprzedaż akcesoriów była o 17% wyższa niż w przypadku bohaterów zeszłorocznej premiery, czyli tandemu iPhone 5S i iPhone 5C

- nowy rekord wynosi 249 milionów dolarów i jest o 54 mln dolarów wyższy od poprzedniego

Co kupują Amerykanie?

Największy wpływ na nowy rekord miały dwa akcesoria: etui i folie ochronne. To było oczywiście do przewidzenia, ponieważ zarówno iPhone 6, jak i iPhone 6 Plus są znacznie większe od modeli z serii "5". Na koniec warto także dodać, że według NPD większość zamożnych Amerykanów, którzy kupili iPhone'a, wydało na akcesoria tyle ile na smartfon. Biorąc pod uwagę dwuletnie umowy z operatorami mówimy tutaj o kwocie ok. 200 USD.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących