Apple iPhone 6: jaki będzie miał wyświetlacz? Być może właśnie ten

Apple iPhone 6 być może wykorzysta wyświetlacz Quad HD, który kilka dni temu zaprezentowała firma Japan Display.

Za około pół roku powinniśmy być świadkami premiery następnej generacji iPhone'a, czyli jak go się obecnie przyjęło nazywać, iPhone'a 6. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami serwisu Business Insider, Apple szykuje się do wydania urządzenia jednocześnie w dwóch wersjach różniących się przede wszystkim (a być może tylko) wielkością ekranu: w przypadku mniejszej przekątna wynosić ma 4,7 cala, natomiast w przypadku większej 5,5 cala. To znacznie więcej niż oferują obecnie modele iPhone’a 5s, 5c i 5.

Dodatkowo Business Insider opierając się na informacjach pozyskanych od podwykonawców odpowiedzialnych za produkcję ekranów twierdzi, że oba panele cechować mają się "znacznie wyższą rozdzielczością" od ekranu iPhone'a 5S. Niestety nie sprecyzował jaką.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!

Japan Display?

Obecnie oczekuje się, że jednym z wspomnianych podwykonawców będzie firma Japan Display. Jeżeli tak faktycznie się stanie, wydaje się, że być może właśnie zobaczyliśmy ekran, który znajdzie się w większym iPhone'ie 6. W kilka dni po powyższych doniesieniach japoński producent poinformował bowiem, że stworzył 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD o rozdzielczości 1440 x 2 560 pikseli, w którego przypadku gęstość pikseli na cal wynosi aż 538 ppi. Dodatkowo zapowiedział, że pierwsze jego egzemplarze zacznie dostarczać producentom sprzętu w kwietniu.

Specyfikacja wyświetlacza, który być może znajdzie się w smartfonie iPhone 6, przedstawia się następująco:

Apple iPhone 6: jaki będzie miał wyświetlacz? Być może właśnie ten

Parametry wyświetlacza smartfona Apple iPhone 6?