Apple iPhone 6 jest strasznie nudny. Ciekawe, jaki będzie HTC One M9...

Apple iPhone 6 jest nudny. HTC One M9 będzie "wyjątkowy, bardziej osobisty i robiący oszałamiające wrażenie po wyjęciu z kieszeni".

Firma Apple decydując się na znaczne zwiększenie wielkości wyświetlaczy kolejnej generacji smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus) trochę ryzykowała znając negatywne opinie fanboy'ów na temat tzw. fabletów popularnych wśród użytkowników Androida. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazywały jednak, że takie opinie nie miały żadnego przełożenia na popularność nowych iPhone'ów. Potwierdziły to ostatnie wyniki finansowe Apple, z których dowiedzieliśmy się, że w okresie październik-grudzień 2014 roku aż 74,5 miliona "jabłkowych" smartfonów znalazło swoich nabywców. Co ważne, amerykańska firma dogoniła tym samym swojego najgroźniejszego konkurenta, Samsunga, który sprzedał w tym okresie identyczną liczbę smartfonów.

Konkurencja zazdrości...

Z pewnością wyniki Apple negatywnie wpłynęły na samopoczucie szefów konkurencyjnych firm. Widać to na przykładzie HTC, a konkretnie piastującego stanowisko starszego menadżera ds. globalnej komunikacji Jeffa Gordona, który zamieścił na Twitterze następujące komentarze:

Apple iPhone 6 jest strasznie nudny. Ciekawe, jaki będzie HTC One M9...

Komentarz Jeffa Gordona z HTC na temat popularności smartfonów Apple

Jak widać, gratuluje on Apple wspaniałych wyników sprzedaży, lecz jednocześnie stwierdza, że iPhone jest strasznie nudny i stanowi łatwy wybór dla konsumenta. On woli urządzenie, które jest wyjątkowe, bardziej osobiste i robiące oszałamiające wrażenie po wyjęciu z kieszeni. Zastrzega przy tym jednoczenie, że nie jest tak, iż nie lubi Apple, ponieważ korzysta z MacBooka Air.

Zobacz również:

  • Jaki tani smartfon z 5G kupić? Najtańsze smartfony z dostępem do sieci 5G

No cóż, nie sądzę, aby HTC One M8 robił tak oszałamiające wrażenie na tle iPhone'a 6. To naprawdę fajny smartfon, ale bez przesady. Warto jednak pamiętać o słowach Gordona i skonfrontować je z rzeczywistością po premierze modelu One M9. Mam nadzieję, że jest na co czekać. Pamiętajmy też, że nie będzie on konkurował z iPhone 6, lecz jego następcą.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: