Apple iPhone 6: konferencję obejrzysz nie tylko na urządzeniach Apple

Konferencje Apple, jeśli już są transmitowane online, mogą oglądać wyłącznie użytkownicy komputerów z systemem OS X oraz urządzeń mobilnych producenta z Cupertino z systemem iOS. Wygląda jednak na to, że w tym roku będzie możliwe połączenie się ze streamem również za pośrednictwem systemu Windows.

Relacja z konferencji Apple, na które ma zostać zaprezentowany iPhone 6, odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00 polskiego czasu. Prosto na stronie Apple będą mogli oglądać ją użytkownicy komputerów Mac, telefonów iPhone, tabletów iPad oraz posiadacze Apple TV.

W przypadku komputerów Apple do oglądania konferencji konieczny będzie system OS X w wersji 10.6.8 lub nowszej. Do tego użytkownicy muszą korzystać z przeglądarki Safari w wersji 5.1.10 lub wyższej. W przypadku urządzeń mobilnych potrzebne jest Safari na systemie mobilnych w wersji przynajmniej iOS 6. Użytkownicy Apple TV muszą upewnić się, że korzystają z drugiej lub trzeciej generacji tego sprzętu i mają system w wersji 6.2.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • iOS 15 - jak przenieść pasek adresu na górę ekranu [PORADNIK]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
Apple iPhone 6: konferencję obejrzysz nie tylko na urządzeniach Apple

Można jednak obejrzeć stream także w systemie Windows, ale nie da się tego zrobić z poziomu przeglądarki internetowej. Konieczne będzie pobranie odtwarzacza VLC Player ze strony Video LAN i wybranie z menu opcji Media - Otwórz stream sieciowy. W otwartym okienku trzeba wkleić adreshttp://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/14pijnadfpvkjnfvpijhabdfvpijbadfv09/m3u8/atv_mvp.m3u8 i stream powinien zacząć działać - oczywiście jeśli Apple nie zablokuje takiego sposobu transmisji w trakcie konferencji.

źródło: appki.com.pl i 9to5mac.com