Apple iPhone 6 może być droższy nawet o 100 USD od iPhone'a 5S

iPhone 6 w wersji z ekranem 4,9 cala testowany jest podobno obecnie przez Apple. Ci, którzy cieszą się na myśl o większym wyświetlaczu być może zmienią zdanie, jeżeli okaże się, że będą musieli za tę zmianę dopłacić nawet 100 USD... 

Wielu analityków przewiduje, że Apple przy okazji projektowania kolejnej generacji iPhone'a (czyli najprawdopodobniej iPhone'a 6) zdecyduje się na zwiększenie przekątnej ekranu, która powinna wynieść 4,5-5 cali. Dzisiaj kolejne spekulacje na ten temat pojawiły się na łamach chińskiego serwisu C Technology, który twierdzi, że amerykańska firma testuje obecnie iPhone'a 6 z 4,9-calowym ekranem.

Większy ekran, wyższa cena

O ile jednak zwiększenie przekątnej ekranu przyszłego iPhone'a wydaje się całkiem prawdopodobne, o tyle może ono też być bardzo odczuwalne dla kieszeni klientów.

Zobacz również:

  • Masz Rolexa? Zamów pasującego do niego iPhone'a 13
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Koniec z Android Auto na ekranie smartfona! Co w zamian?

"Uważamy, że Apple może zdecydować się na dorzucenie dodatkowych 50-100 USD do ceny iPhone'a 6 za większy ekran. Takie posunięcie może zapobiec erozji marży, które miało miejsce, gdy na rynek został wprowadzony iPhone 5" - przekonuje Chris Caso, analityk z Susquehanna Financial Group.

Czy to możliwe?

Apple starało się, aby kolejne generacje iGadżetów kosztowały tyle samo co poprzednie. "Tradycja" ta może być jednak w razie potrzeby łamana, o czym przekonaliśmy się niedawno podczas prezentacji iPada mini z ekranem Retina, który jest o 70 USD droższy od poprzednika.