Apple iPhone 6: przednia dioda oraz ukryta kamera FaceTime

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowego telefonu Apple. Wedle najnowszych doniesień iPhone 6 ma maskować przednią kamerę. Na froncie urządzenia znajdzie się też dodatkowy LED. Dioda nie będzie jednak służyć tylko do doświetlania twarzy podczas wideorozmów lub robienia zdjęć typu selfie.

Od zawsze smartfony Apple cechowały się oszczędnym designem, a nowy model telefonu firmy z Cupertino ma nie być wyjątkiem. Projektanci pracujący nad urządzeniem rozważają wprowadzenie zmian w konstrukcji, które mają ukryć kamerę do wideorozmów pod osłoną głośnika znajdującego się nad ekranem. Dzięki temu iPhone 6, zwłaszcza z frontem w białej wersji kolorystycznej, byłby jeszcze bardziej minimalistyczny.

Apple iPhone 6: przednia dioda oraz ukryta kamera FaceTime

Oprócz tego w nowym iPhonie 6 ma znaleźć się nad ekranem dodatkowy LED. Nie tylko będzie mógł on doświetlać scenerię podczas wykonywania zdjęć i prowadzenia wideorozmów, ale też odpowiadać za informowanie użytkownika o nowych powiadomieniach. Diodę powiadomień można znaleźć w wielu urządzeniach z Androidem, ale w urządzeniach Apple do tej pory po otrzymaniu powiadomienia podświetlany był cały ekran.

Zobacz również:

Apple iPhone 6: przednia dioda oraz ukryta kamera FaceTime

Dioda, podobnie jak kamera do wideorozmów, miałaby być schowana pod osłoną głośnika. Według Apple taki zabieg, czyli chowanie diody i kamery przed wzrokiem użytkownika pozytywnie wpłynąłby na estetykę urządzenia. Na to, że iPhone 6 będzie miał minimalistyczną konstrukcję wskazuje dokumentacja złożona przez Apple w Biurze Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych jeszcze w zeszłym roku.

źródło: appleinsider.com, grafika główna: 9to5mac.com