Apple iPhone 6: roboty tylko pomogą przy jego produkcji

Zaprzęgnięte do pracy w fabryce Foxconn Zhengzhou roboty nie zastąpią ludzi przy produkcji iPhone'a 6, lecz będą jedynie pełniły rolę pomocniczą.

W 2011 roku usłyszeliśmy o planach wykorzystania w fabrykach Foxconn 10 tysięcy robotów. Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, z których dowiedzieliśmy się, że mogą one zostać wreszcie zrealizowane, natomiast pierwszym urządzeniem nimi objętym będzie nadchodzący smartfon iPhone 6.

Z doniesień tych zdawało się też wynikać, że wspomniane roboty zastąpią ludzi przy składaniu iPhone'a 6. Wczoraj tajwański serwis United Daily News poinformował jednak, że tak się nie stanie. Twierdzi on bowiem, że roboty będą stanowiły jedynie element pomocniczy mający takie zadania jak dokręcanie śrub, czy polerowanie części. Najważniejsze zadania, czyli montaż i kontrola jakości, pozostaną w rękach ludzi.

Zobacz również:

  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Warto zauważyć, że o ile roboty nie zastąpią ludzi (przynajmniej na razie), o tyle z pewnością pomogą w złagodzeniu coraz większego ciężaru produkcji. Pamiętajmy bowiem, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż iPhone 6 doczeka się dwóch wersji: z 4,7-calowym i 5,5 calowym ekranem. Możemy być też pewni rekordowej sprzedaży tych urządzeń, która będzie wymagała od produkujących go fabryk jeszcze większej efektywności.