Apple iPhone 6: szafirowe szkło kontra Gorilla Glass

Firma Corning w odpowiedzi na testy ukazujące nieprawdopodobną trwałość szafirowego szkła przeprowadziła test pokazujący, że szkło Gorilla Glass jest bardziej wytrzymałe.

Smartfon iPhone 5S korzysta ze szkła szafirowego, które wykorzystane zostało m.in. w przycisku Touch ID. Obecnie możemy być już chyba jednak pewni, że materiał ten w przypadku iPhone'a 6 zostanie szerzej zastosowany, konkretnie w przednim panelu chroniącym ekran. Dzięki temu rozwiązaniu Apple chce uzyskać przewagę nad konkurencją, która korzysta z jej zdaniem słabszego szkła Gorilla Glass.

Corning odpowiada

Niedawno w Sieci pojawił się film, na którym wspomniany panel został poddany bardzo ciężkim testom wytrzymałościowym. Wszystkie przeszedł pomyślnie:

Oczywiście materiał ten nie mógł przypaść do gustu firmie Corning. Zamieściła ona więc na swojej stronie odpowiedź w postaci filmu porównującego wytrzymałość na nacisk jej szkła Gorilla Glass ze szkłem szafirowym. Obie próbki miały taką samą grubość 1 milimetra, lecz nieporównywalną odporność na tak przyłożoną siłę. Oczywiście na korzyść szkła Gorilla Glass, które uzyskało 2,5 raza lepszy wynik:

Apple iPhone 6: szafirowe szkło kontra Gorilla Glass

Szafirowe szkło kontra Gorilla Glass

Zobacz również:

  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?
  • Notebook to Twoja wizytówka. Sprawdź najnowszego HP Spectre x360 14
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!