Apple iPhone 6: szafirowe szkło trafiło do Chin

Pierwsza partia szafirowych szkieł dla iPhone'a 6 trafiła do chińskich partnerów Apple.

Mobilny rynek z niecierpliwością oczekuje premiery smartfona iPhone 6, którego ekran chroniony będzie przez bardzo wytrzymałe szkło szafirowe (zastąpi szkło Corning Gorilla Glass) stosowane już w niektórych elementach modelu iPhone 5S (np. soczewki aparatu). Wiemy już też, że dostawami tego szkła ma się zająć spółka GT Advanced Technologies.

Szafirowe szkła popłynęły do Chin

Dzisiaj dzięki 9to5mac.com dowiadujemy się, że pierwsza niewielka partia szafirowego szkła, którego produkcja w nowej fabryce w Arizonie (powstała ona w ramach współpracy Apple z GT) rozpoczęła się ponoć miesiąc temu, została wysłana przez GT Advanced Technologies do jednego z chińskich partnerów Apple. Mowa tutaj o sztabach o łącznej wadze 2200 kilogramów, które, jak przewiduje analityk Matt Margolis, odpowiadają liczbie 100 000 - 115 000 szafirowych szkieł ochraniających ekran iPhone'a 6. Ponadto, co bardzo istotne, szkło dostarczane przez GT jest ponoć o 25% tańsze niż w przypadku szkła, które Apple kupowało wcześniej od innych dostawców.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że obecnie firma GT Advanced jest w stanie dostarczać rocznie co najmniej 100 milionów 5-calowych szafirowych szkieł.