Apple iPhone 6 w wersji 4,7" trafił wreszcie do produkcji

Smartfon iPhone 6 ma zadebiutować już na jesieni. Do sieci trafiło już mnóstwo zdjęć makiet i części obudowy, które według autorów fotografii pochodzą z prototypów nowego telefonu Apple. Teraz pojawiła się informacja, jakoby nowe urządzenie mobilne firmy z Cupertino trafiło już do produkcji.

Apple prezentuje swoje telefony od kilku lat na jesieni i wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie w tym roku. Na bazie wielu różnych przecieków użytkownicy spodziewają się, że nowy smartfon firmy z Cupertino trafi do sprzedaży w połowie września i ma być docelowo oferowany w dwóch rozmiarach.

Podstawowy model iPhone’a 6 ma mieć ekran o przekątnej długości 4,7 cala. Drugim nowym urządzeniem mobilnym w ofercie firmy Tima Cooka ma być pierwszy phablet Apple, który ma nosić nazwę iPhone 6 Air. Ma on cechować się 5,5-calowym ekranem. Oba urządzenia, jeśli wierzyć plotkom, mają mieć nowy czytnik Touch ID, procesor Apple A8 taktowany zegarem 2 GHz i wyświetlacze pokryte szafirowym szkłem.

Źródłem informacji o rozpoczęciu produkcji nowego iPhone'a 6 w wersji o przekątnej ekranu długości 4,7 cała jest tajwański serwis The Economic Daily. Wedle redaktora tej strony fabryka Foxconn już rozpoczęła proces składania telefonu Apple lub zacznie to robić nadal dzień. Produkcja iPhone'a 6 Air z większym ekranem o 5,5-calowej przekątnej ma trafić na linię montażową dopiero w sierpniu. Biorąc pod uwagę dotychczasowe daty premier telefonów Apple wprowadzenie iPhone'a 6 do masowej produkcji w lipcu brzmi wiarygodnie, a doniesienia o późniejszej produkcji iPhone'a 6 Air pokrywają się z plotkami o jego późniejszej premierze.

źródło: 9to5mac.com