Apple iPhone 6 w wersji phabletowej będzie korzystał z potężniejszego procesora

Większy iPhone 6 wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz prawdopodobnie będzie oferował do dyspozycji użytkownika potężniejszy procesor aplikacji niż jego mniejszy brat.

Obecnie wydaje się pewne, że w tym roku czeka nas premiera smartfona iPhone 6 w dwóch wersjach: phabletowej wyposażonej w 5,5-calowy ekran, oraz smartfonowej korzystającej z ekranu o przekątnej 4,7 cala.

W serwisie Appleinsider pojawiły się właśnie kolejne interesujące doniesienia na temat pierwszego z tych urządzeń. Wynika z nich, że dzięki temu, że oferuje ono wewnątrz więcej przestrzeni, zostanie wyposażone w potężniejszy procesor aplikacji.

Warto dodać, że Apple już wcześniej wprowadzało pewne różnice w zakresie procesorów. Przykładem są tutaj tablety iPad Air i iPad mini z ekranem Retina, których procesory A7 pracują z różniącą się o 0,2 GHz częstotliwością. W przypadku nadchodzących iPhone'ów 6 różnice te mają być jednak znacznie bardziej odczuwalne, przede wszystkim w zakresie procesorów graficznych.

Na koniec jeszcze przypomnienie: zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami w październiku do oferty Apple trafi iPhone 6 wyposażony w 4,7 calowy ekran. Po kilku miesiącach ma do niego dołączyć pierwszy "jabłkowy" phablet.