Apple iPhone 6 z 4,7-calowym ekranem może zadebiutować już w sierpniu

Codziennie jesteśmy zasypywani informacjami dotyczącymi nowego telefonu Apple. Do szeregu plotek i spekulacji dołączyła kolejna, wedle której iPhone 6 z ekranem o przekątnej 4,7 cala może trafić na rynek już w sierpniu tego roku.

Jak co roku na kilka miesięcy przed spodziewaną premierą nowego telefonu Apple w sieci pojawia się wiele informacji na temat tego, jak ma wyglądać i jaką ma mieć specyfikację nowy flagowy smartfon giganta z Cupertino. Jeśli wierzyć doniesieniom, pojawią się nawet dwa nowe urządzenia, z czego jedno o nazwie iPhone 6 ma być bezpośrednim następcą iPhone’a 5s, a drugie pierwszym phabletem w ofercie firmy Tima Cooka.

Jak donosi serwis 9to5mac.com iPhone 6 wyposażony w ekran o przekątnej długości 4,7 cala trafi do sprzedaży nieco wcześniej, niźli do tej pory trafiały na sklepowe półki jego poprzednicy. Telefony z linii iPhone prezentowane były przez Apple do tej pory zwykle na jesieni, ale tym razem premiera ma nastąpić nieco wcześniej - już w sierpniu. We wrześniu ma do sklepów trafić zaś drugi model, który odróżniać się będzie od podstawowej wersji długością przekątnej ekranu.

Zobacz również:

  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!
  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Oba nowe iPhone’y 6 o przekątnych 4,7 i 5,5 cala mają być też wyposażone w nowy typ czytnika linii papilarnych Touch ID, nowy aparat iSight oraz szafirowe szkło chroniące wyświetlacz. Oczywiście do wszystkich doniesień należy podchodzić z rezerwą. Nie ma pewności, że informacje o większym iPhonie faktycznie potwierdzą się pod koniec wakacji, a Apple już nie raz zaskakiwało użytkowników.