Apple iPhone 6 z matrycą 10 MP, większą przysłoną i nowymi filtrami. Zapowiada się bardzo dobrze

Kolejne doniesienia na temat smartfona Apple iPhone 6 sugerują, że zaoferuje on interesujące usprawnienia dla aparatu fotograficznego.

W tym roku będziemy świadkami premiery smartfona iPhone 6, który, w odróżnieniu od iPhone'a 5S, nie powinien, mam nadzieję, być jedynie odświeżoną wersją poprzednika, ale w pełni zasługiwać na miano urządzenia nowej generacji. Do tej pory pojawiło się wiele niepotwierdzonych doniesień na jego temat, które zebrałem w tekście "Apple iPhone 6 - zobacz, czego możemy się spodziewać". W części poświęconej aparatowi mogliście przeczytać, że Apple zamierza podobno pozostać przy 8-megapikselowej matrycy wprowadzając jednak usprawnienie w postaci optycznej stabilizacji obrazu. Dzisiaj mam kolejne, zgoła inne doniesienia na ten temat.

Większa rozdzielczość, więcej światła, nowe filtry?

Ich autorem jest chiński serwis IT168, który twierdzi, że aparat w smartfonie iPhone 6 zaoferuje:

- matrycę o minimalnej rozdzielczości 10 milionów pikseli

- przysłonę f/1.8 (w przypadku iPhone'a 5S wynosi ona f/2.2), która zapewnić ma, że do wnętrza obiektywu trafi więcej światła

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?

- soczewki z filtrem żywicznym produkowane przez japońską firmę JSR (w porównaniu do obecnie wykorzystywanych hybrydowych filtrów IR cechuje je podobno niższa waga, mniejsza grubość oraz możliwość zapewnienia wyraźniejszego obrazu dzięki minimalizowaniu zniekształcenia kolorów przez matryce CMOS)

Co sądzicie o tych zmianach? Moim zdaniem zapowiadają się naprawdę obiecująco. Cieszę się, że Apple nie idzie w kierunku konkurencji oferującej coraz większe rozdzielczości (znacznie przekraczające obecne 8 MP, jak również zapowiadane 10 MP), którym często jednak nie towarzyszy zmiana wielkości matrycy.