Apple iPhone 6 z powłoką antybakteryjną. Będzie też niewiarygodnie smukły

Z najnowszych niepotwierdzonych doniesień wynika, że Apple iPhone 6 będzie, podobnie jak iPad Air, bardzo cieniutki. Być może też zostanie wyposażony w specjalną powłokę antybakteryjną.

Spekulacje o kolejnym smartfonie Apple, iPhone'ie 6, pojawiają się od wielu miesięcy. Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam najświeższe z nich.

iPhone 6 nie boi się bakterii?

Wiele badań potwierdza, że na ekranie smartfona rozwijają się różne bakterie, z których część może być naprawdę groźna. Niewielu z nas decyduje się jednak na regularne czyszczenie wyświetlacza. Być może wkrótce w ogóle nie trzeba będzie się tym przejmować dzięki najnowszemu pomysłowi firmy Corning, która zamierza pokryć swoje szkło ochronne antybakteryjną warstwą wykorzystującą aktywne jony srebra. Oczywiście natychmiast zaczęto spekulować, że iPhone 6 zostanie wyposażony w to zabezpieczenie.

Zobacz również:

  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników
  • Notebook to Twoja wizytówka. Sprawdź najnowszego HP Spectre x360 14
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

iPhone 6 będzie niewiarygodnie cienki?

Oczekując na iPhone'a 6 można przypuszczać, że Apple zdecyduje się na podobne zmiany jak w przypadku iPada Air. Oznacza to więc, że smartfon będzie się cechował niewielką grubością. Zgodnie z najnowszym raportem chińskiego serwisu ET News powinna ona wynieść zaledwie 6 milimetrów, co stanowi znaczny skok w porównaniu do obecnych 7,6 milimetra (iPhone 5S). Dodatkowo dowiadujemy się (ponownie, gdyż informacje takie pojawiały się w Internecie już wcześniej), że iPhone 6 zostanie zaoferowany w dwóch wersjach - mniejszej z ekranem o przekątnej 4,7 cala i większej z ekranem o przekątnej 5,7 cala.

Czy to możliwe?

Sądzę, że jak najbardziej. W przypadku iPhone'a 6 musimy mieć bowiem do czynienia z kolejną generacją urządzenia, a nie jedynie odświeżeniem "wnętrzności". Ponadto Apple nie może być obojętne na popyt, którym cieszą się phablety Samsunga.

iPhone Air?

Na koniec jeszcze jedno: jeżeli kolejny iPhone pójdzie w ślady iPada Air to może też będzie się tak nazywał?