Apple iPhone 6 zamówiony w liczbie 68 mln egzemplarzy

Apple złożyło zamówienie na rekordowe 68 milionów sztuk smartfona iPhone 6.

Obecnie czekamy na najgorętszą premierę tego roku, czyli prezentację smartfona iPhone 6. Z dotychczas pojawiających się spekulacji szeroko popartych różnymi zdjęciami wynika, że Apple zmieni swoją dotychczasową konserwatywną politykę idąc w kierunku dużych wyświetlaczy, jakimi cechują się konkurencyjne smartfony z Androidem. Co więcej, po raz pierwszy w historii wprowadzi prawdopodobnie na rynek dwa modele: iPhone 6 z 4,7-calowym wyświetlaczem i iPhone 6 z 5,5-calowym wyświetlaczem.

Rekordowa sprzedaż

Apple oczekuje, że zanotuje rekordową sprzedaż urządzenia. Potwierdzają to mające go produkować firmy Foxconn i Pegatron, które znacznie wzmocniły szeregi swoich pracowników. W przypadku pierwszej z nich będziemy mieli ponadto do czynienia z wzmocnieniem sił produkcyjnych 10 tysiącami robotów.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów
  • iOS 15 - jak przenieść pasek adresu na górę ekranu [PORADNIK]

Jakiej sprzedaży oczekują analitycy? Według prognoz Taiwanese Topology Research Institute iPhone 6 może się sprzedać w 2014 roku w liczbie około 80 milionów sztuk, z czego 90% ma przypaść w udziale modelowi z ekranem 4,7 cala.

Jakiej sprzedaży w liczbach oczekuje Apple? Dzisiaj spróbował odpowiedzieć na to tajwański serwis Business Weekly, który twierdzi, że amerykańska firma złożyła zamówienie na 68 milionów sztuk iPhone'a 6 nie podając jednak niestety, czy dotyczy to tylko mniejszego modelu, czy również większego.