Apple iPhone 6: znamy trzeciego dostawcę 4,7-calowych wyświetlaczy

Trzecim dostawcą wyświetlaczy dla smartfona iPhone 6 została najprawdopodobniej firma Innolux, która pokonała Samsunga i Sharpa.

Taiwański Economic Daily News donosi, że firma Apple chcąc się zabezpieczyć na wypadek rekordowego popytu na nadchodzący smartfon iPhone 6 wybrała na trzeciego dostawcę 4,7-calowych paneli firmę Innolux, czyli jednego z największych na świecie producentów paneli TFT-LCD dla elektroniki konsumenckiej. Dwie poprzednie firmy, z którymi Apple nawiązało już współpracę to Japan Display Corporation i LG Display.

Co interesujące, z firmą Innolux konkurowały firmy Sharp i Samsung. Dlaczego przegrały? W przypadku tej pierwszej wystąpiły problemy z jakością. Okazało się bowiem, że obraz wyświetlany przez partię próbnych paneli, które dostarczyła, nie był wystarczająco dobry. W przypadku koreańskiego producenta chodziło natomiast ponoć o to, że stanowi on dla Apple zbyt groźną konkurencję. Warto jednak zauważyć, że argument ten nie jest jednak stosowany w przypadku iPadów, których czwarta generacja w połowie sprzedanych w I kwartale egzemplarzy korzystała z paneli Samsunga.

Zobacz również:

  • Wszystko, co wiemy o układach Apple M1X i M2 [18.10.2021]
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Gdzie kupić Apple Watch Series 7? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [18.10.2021]

Na koniec warto przypomnieć, że z pojawiających się do tej pory doniesień wynika, że w kilka miesięcy po smartfonie iPhone 6 pojawi się także jego phabletowa wersja oferująca 5,5-calowy ekran.