Apple iPhone 6: zobaczcie test niezniszczalnego szafirowego panelu

Apple iPhone 6 będzie korzystał z szafirowego panelu ochronnego. W serwisie YouTube pojawił się film, na którym możemy zobaczyć, jak wytrzymały jest to materiał.

Niedawno mieliśmy okazję pisać o pojemności akumulatorów nadchodzącego smartfona iPhone 6, które, jeżeli są prawdziwe, mogą wzbudzać pewne obawy o czas pracy urządzeń. Kolejnym elementem wzbudzającym sporo emocji jest panel ochronny, który w odróżnieniu od wcześniejszych wersji smartfona Apple zostanie wykonany z szafirowego szkła.

Amerykański producent zdecydował się na takie rozwiązanie, ponieważ wywiązywać ma się ono ze swojego zadania znacznie lepiej od szkła Gorilla Glass. Warto też wspomnieć, że materiał ten był już wykorzystywany wcześniej przez Apple w niektórych elementach iPhone'a (m.in. chroni obiektyw).

Jak jednak faktycznie będzie się sprawdzał szafirowy panel? Jeżeli poniższy film jest prawdziwy...wyśmienicie! Przedstawiony na nim panel przeznaczony ponoć dla 4,7-calowego iPhone'a 6 przetrwał bowiem wiele ciężkich testów: