Apple iPhone 6S mini - smartfon z tanimi podzespołami i 4-calowym ekranem

Apple iPhone 6S mini to 4-calowy smartfon, który zdaniem analityka z Cowen and Company może mieć premierę w 2015 roku wraz z następcami modeli iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

W 2014 roku firma Apple wpisała się w trend panujący na rynku smartfonów z Androidem na pokładzie i znacząco zwiększyła wielkość ekranów nowych iPhone'ów. Być może w 2015 roku wzorując się na czołowych konkurentach zaprezentuje także model w wersji mini. Tak przynajmniej uważa Timothy Arcuri, analityk z Cowen and Company.

Jego zdaniem urządzenie to mogłoby nosić oznaczenie iPhone 6s mini i oferować ekran o przekątnej wynoszącej 4 cale. Twierdzi on ponadto, że będzie ono wydajnościowo zbliżone do modelu iPhone 5S, cechowało się designem podobnym do iPhone'a 6 (zaokrąglone krawędzie) oraz korzystało z niedrogich komponentów firmy Qualcomm. Dzięki temu Apple mogłoby zaoferować wersję mini w atrakcyjnej cenie (miejmy nadzieję, że znacznie bardziej atrakcyjnej niż miało to miejsce w przypadku iPhone 5C).

Arcuri dał się wcześniej poznać z trafnych doniesień na temat iPhone'a 6, lecz jednocześnie mylił się twierdząc, że iPhone 6 Plus będzie korzystał z wydajniejszego procesora. Do jego najnowszych doniesień należy więc podchodzić z dużą ostrożnością. Jeżeli jednak okazałyby się prawdziwe, to czy wprowadzenie na rynek tego urządzenia miałoby sens? Czy nie lepiej pozostawić w ofercie iPhone'a 5S, zaś przy opracowaniu wersji mini wzorować się na firmie Sony, która jako jedyna w wersjach mini swoich flagowców pozostawia tak samo wydajne podzespoły?