Apple iPhone 6S: wszystko, co wiemy o następcy iPhone'a 6

Do premiery kolejnej generacji smartfona Apple (lub raczej odświeżonego iPhone'a 6), modelu iPhone 6S, pozostało jeszcze sporo czasu. Do dzisiaj w Sieci pojawiło się już jednak sporo spekulacji na jego temat. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu.

W 2014 roku Apple zaryzykowało projektując smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus wyposażone w znacznie większe niż dotychczas ekrany. Dzisiaj wiemy już, że był to strzał w dziesiątkę, który pozwolił amerykańskiej firmie sprzedać w ostatnim kwartale 2014 roku rekordową liczbę iPhone'ów i dogonić pod tym względem najgroźniejszego konkurenta, czyli Samsunga.

Za kilka miesięcy czeka nas premiera następcy iPhone'a 6, który, jak obecnie oczekują obserwatorzy (i jak wynika z działań, do jakich przyzwyczaiło nas Apple w ostatnich latach), będzie nosił oznaczenie iPhone 6S. Postanowiliśmy zebrać wszystkie doniesienia na temat tego urządzenia (oczywiście nieoficjalne), co pozwoli przynajmniej podjąć próbę przewidzenia tego, co szykuje dla nas Apple.

Zobacz również:

Apple iPhone 6: premiera

Smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus miały premierę we wrześniu 2014 roku. iPhone 5S i iPhone 5C we wrześniu 2013 roku, iPhone 5 we wrześniu 2012 roku, natomiast iPhone 4S w październiku 2011 roku. Biorąc to pod uwagę najbardziej prawdopodobne wydaje się, że smartfon iPhone 6S (jak również następca fabletu iPhone 6 Plus) zostanie zaprezentowany we wrześniu 2015 roku.

Przy tej okazji warto jednak przypomnieć o doniesieniach Stabley Times, z których wyłania się zupełnie inny obraz premierowych planów Apple. Wynika z nich bowiem, że amerykańska zdecyduje się na rozdzielenie premiery nowych iPhone'ów na dwie tury: iPhone 6S miałby trafić na rynek wiosną wraz z zegarkiem Watch, natomiast dla iPhone 7 (następca iPhone 6 Plus) utrzymany miałby zostać wrześniowy termin. Redaktorzy serwisu dopuszczają jednak także i takie rozwiązanie, że nowy fablet zostanie zaprezentowany wiosną 2016 roku.

Wydaje mi się, że do doniesień Stabley Times należy podchodzić z bardzo wielkim dystansem. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę opublikowany w grudniu 2014 roku raport Economic Daily News mówiący o tym, że masowa produkcja układu A9 (miałby on znaleźć się w iPhone 6S) jeszcze się nie rozpoczęła.

Apple iPhone 6S: wersja mini?

Przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się interesujące spekulacje, z których wynikało, że Apple może zdecydować się na premierę nie dwóch, ale trzech nowych iPhone'ów. Do wspomnianej powyżej dwójki dołączyłby bowiem 4-calowy model iPhone 6S mini. Miałby on być wydajnościowo zbliżony do modelu iPhone 5S, cechować się designem podobnym do iPhone'a 6 (zaokrąglone krawędzie) oraz korzystać z niedrogich komponentów firmy Qualcomm, co pozwoliłoby zaoferować go w atrakcyjnej cenie (mam nadzieję, że nie "tak atrakcyjnej", jak w przypadku iPhone 5C...).