Apple iPhone 6s i iPhone 6s Plus - nowe informacje

Apple iPhone 6s i iPhone 6s Plus zaoferują prawdopodobnie technologię Force Touch. Będą też podobno cieńsze od poprzedników.

Aktualizacja (26.08.15 r.)

1. Serwis MacRumors opublikował film, na którym możemy zobaczyć rzekomo prototypowy model smartfona iPhone 6s oraz jego kluczowy element, czyli płytę logiczną z zainstalowanymi podzespołami.

Serwis udostępnił też kilka zdjęć dokładniej przedstawiających niektóre podzespoły smartfona iPhone 6s. Wynika z nich, że:

- smartfon będzie korzystał z układu Qualcomm WTR3925 (radio frequency transceiver) i modemu Qualcomm MDM9635M LTE

- "serce" smartfona, czyli 64-bitowy procesor Apple A9, będzie większy od układu Apple A8. Według redaktorów MacRumors o 10%

Zdjęcia znajdziecie w serwisie MacRumors.

2. Kolejne niepotwierdzone doniesienia dotyczą grubości smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus, która ma się w porównaniu do poprzednich modeli zwiększyć o 0,2 mm. Podobno związane jest to przede wszystkim z wyposażeniem nowych gadżetów w czujnik Force Touch. Przy tej okazji przypomina się też jednak od razu "afera Bendgate" związana z przypadkami łatwego wyginania się niektórych egzemplarzy iPhone'a 6 Plus.

Źródło: iPhone-Ticker

_____________________________

Spośród analityków przedstawiających prognozy na temat kolejnych produktów Apple z pewnością ze względu na ich wysoką trafność wyróżnia się Ming-Chi Kuo, analityk firmy KGI Securities. Dzisiaj firma ta zaprezentował nowy raport, w którym prezentuje prognozy dotyczące smartfonów iPhone 6s i iPhone 6s Plus. Niestety nie mamy pewności, że stoi za nim wspomniany Ming-Chi Kuo, lecz jest to bardzo prawdopodobne.

Z raportu wynika, że:

- iPhone 6s i iPhone 6s Plus zaoferują do dyspozycji użytkownika technologię Force Touch (znana z 12-calowego MacBooka), która pozwoli na to, aby w zależności od siły nacisku na ekran w różny sposób obsługiwać telefon, i która ma się stać głównym elementem kampanii Apple zachęcającej do zakupu nowych smartfonów

- iPhone 6s i iPhone 6s Plus zaoferują, odpowiednio, 4,7-calowy i 5,5-calowy ekran (nie będzie więc tutaj zmiany)

- iPhone 6s i iPhone 6s Plus skorzystają z układu Apple A9

- smartfony będą korzystały z 2 GB pamięci LPDDR4 RAM

- smartfony zaoferują główny aparat dysponujący matrycą 12 MP

- iPhone 6s zaoferowany zostanie w wersji dysponującej obudową w kolorze różowym

- iPhone 6s Plus ma zostać wyposażony w element, który oczekiwany był przy okazji premiery poprzednika, czyli zabezpieczające ekran szafirowe szkło

Dodatkowo powinniśmy oczekiwać usprawnionego skanera linii papilarnych oraz wykorzystania przy produkcji obudowy wytrzymalszego aluminium serii 7000, co zapobiec ma przypadkom wyginania się urządzenia, czyli kolejnej tzw. aferze bendgate.

Aktualizacja: 26 sierpnia 2015 14:32

Tekst został zaktualizowany informacjami na tematy podzespołów iPhone'a 6s oraz większej grubości związanej z zainstalowaniem czujnika Force Touch.