Apple iPhone 7: zobacz interesujący "panoramiczny" koncept (wideo)

Apple iPhone 7 doczekał się wielu koncepcyjnych wizji. Oto dwie z nich.

Za kilka miesięcy, najprawdopodobniej we wrześniu 2016 roku, będziemy świadkami premiery najbardziej oczekiwanego smartfona roku, czyli iPhone'a 7 (towarzyszyła mu będzie premiera iPhone'a 7 Plus). Biorąc pod uwagę, że będziemy mieli do czynienia z iPhone'em, który w nazwie nie będzie posiadał literki "s", powinniśmy oczekiwać na tyle wielu zmian, aby w pełni zasłużył on na miano iPhone'a "następnej generacji". Z pewnością część z nich będzie dotyczyła ekranu, który prawdopodobnie wykonany zostanie w technologii AMOLED. To zaś pobudziło wyobraźnię różnych osób, które zaczęły prezentować swoje koncepcje "siódemki". Najbardziej wodze fantazji popuścił chyba Sonitdac, który umieścił niedawno na YouTube następującą propozycję:

Jest ona na tyle odważna, że jeżeli nawet Apple rozważałoby jej wprowadzenie to z pewnością nie w przypadku iPhone'a 7, czy iPhone'a 8, lecz raczej kolejnych generacji. Już bardziej prawdopodobne jest, że wcześniej znajdzie zastosowanie rozwiązanie zaprezentowane przez tego samego autora i zakładające uzbrojenie iPhone'a w system oparty na sprężonym CO2, który wypuszczany byłby z narożników urządzenia podczas upadku:

W przypadku drugiego z tych pomysłów warto dodać, że ma on realne podstawy. Bazie bowiem na patencie Apple zakładającym wyposażenie iPhone'a w system zabezpieczający przed upadkiem przez wysuwanie narożników:

Apple iPhone z systemem wysuwanych narożników

Apple iPhone z systemem wysuwanych narożników

Powyższe pomysły zaskakują, lecz nie oznacza to, że nie mają szansy na realizację. Z pewnością jednak nie zobaczymy ich w iPhonie 7. Zaoferuje on znacznie mniej spektakularne rozwiązania, o których przeczytacie w artykule "Samsung Galaxy S7 vs. Apple iPhone 7: starcie gigantów".