Apple iPhone w wersji "Lite" jeszcze w tym roku

Wall Street Journal opublikował raport, z którego wynika, że Apple zamierza wprowadzić na rynek tańszą wersję iPhone'a.


Gdy w 2007 roku Apple wprowadziło na rynek pierwszego iPhone'a nie był on tani, gdyż jego 8-gigabajtowa wersja kosztowała 599 USD. Tendencja ta panuje do dzisiaj: 16-gigabajtowy iPhone'a 5 został wyceniony na 649 USD, podczas gdy np. za konkurencyjnego Google Nexusa 4 trzeba zapłacić 349 USD.

Zdaniem Wall Street Journal opierającego się na "źródłach mających wiedzę w tej materii" Apple zamierza zmienić nieco swoją strategię i przygotować tańszą wersję iPhone'a. Ma ona przypominać swój "pełnowartościowy" pierwowzór, lecz korzystać np. z tańszej w produkcji obudowy (z poliwęglanu zamiast aluminium) oraz niektórych podzespołów z wcześniejszej generacji iPhone'a. Zabiegi te powinny wpłynąć na znaczne obniżenie końcowej ceny urządzenia (może będzie się ono nazywało np. iPhone lite?).

Kiedy możemy oczekiwać iPhone'a lite?

WSJ twierdzi, że jeszcze w tym roku.

Coś faktycznie jest na rzeczy...

Przy tej okazji warto przypomnieć ostatnie spekulacje na temat iPhone'a 5S (lub 6), z których wynika, że Apple zamierza także zmienić politykę dotyczącą wyświetlaczy i kolorów. Jeżeli informacje te by się potwierdziły, już w czerwcu moglibyśmy być świadkami prezentacji nowego smartfona Apple w innych kolorach niż czarny i biały (takich jak np. w przypadku widocznego na zdjęciu iPoda touch), oraz w kilku wersjach różniących się wielkością ekranu.

_______________

No cóż, wydaje się, że faktycznie coś może być na rzeczy. Apple chcąc powalczyć z Samsungiem o rynek smartfonów być może faktycznie zdecyduje się na wzbogacenie swojej oferty większą ilością wersji iPhone'a. Co o tym sądzicie?