Apple iPhone zdominował serwis Flickr

Z najnowszych danych zaprezentowanych przez system Camera Finder wynika, że najwięcej zdjęć wykonywanych przy wykorzystaniu wbudowanego w telefon komórkowy aparatu cyfrowego zamieszczają w serwisie Flickr użytkownicy iPhone'a 4. Co interesujące, na drugie miejsce wskoczył jego młodszy brat z dodatkową literą "S" w nazwie.

Flickr to bardzo popularny serwis internetowy, który pozwala na gromadzenie i udostępnianie zdjęć cyfrowych online. Oferuje też system o nazwie Camera Finder, który analizuje z jakiego aparatu pochodzi dane zdjęcie przedstawiając uzyskane wyniki w postaci wykresów. Oczywiście bierze on również pod uwagę moduły aparatów cyfrowych wbudowanych w smartfony.

Z najnowszej wykonanej przez to narzędzie analizy wynika, że wprowadzony niedawno do sprzedaży iPhone 4S zajmuje już drugie miejsce wśród telefonów komórkowych najczęściej wykonujące zdjęcia zamieszczane w serwisie Flickr. Obecnie pierwsza piątka walcząca w tej kategorii przedstawia się następująco:

1. Apple iPhone 4

2. Apple iPhone 4S

3. Apple iPhone 3G

4. Apple iPhone 3GS

5. HTC EVO 4G

Jak widać, sprzęt Apple jest tutaj bezkonkurencyjny. Co więcej, iPhone 4, który ma ogromną przewagę nad pozostałą czwórką, cieszy się również od czerwca tytułem najpopularniejszego aparatu bez podziału na kategorie (patrz najszerszy wykres).

Zobacz również:

  • iOS 16: Jak łatwo wyciąć pojedynczy obiekt ze zdjęcia?

iPhone 4S a możliwości fotograficzne

Przy okazji warto przypomnieć, że w porównaniu do poprzednika, iPhone 4S oferuje dosyć szeroki zakres ulepszeń w module fotograficznym:

- 8-megapikselowy podświetlany od tyłu sensor CMOS

- 5-elementowy obiektyw pokryty filtrem IR i zapewniający lepsze kolory oraz ostrość

- szersza przysłona (f/2.4)

- nagrywanie filmów Full HD

- nowy procesor obrazu odpowiedzialny za jego stabilizację i rozpoznawanie twarzy

- zwiększona szybkość: 1,1 sekundy od włączenia do zrobienia pierwszego zdjęcia; 0,5 sekundy pomiędzy kolejnymi zdjęciami.