Apple iPod Shuffle z podpisem Jobsa trafił na eBay

W serwisie aukcyjnym eBay został wystawiony iPod podpisany własnoręcznie przez samego Steve'a Jobsa. Ile może kosztować autograf zmarłego niedawno wieloletniego szefa Apple? W tej chwili ponad 10 tysięcy dolarów. Do końca aukcji pozostało jednak jeszcze sześć dni...

Kilka miesięcy temu zmarł wieloletni szef Apple, Steve Jobs. To właśnie dzięki niemu pojawiły się na rynku tak przełomowe rozwiązania jak iPod, iPhone, App Store, czy iPad. Jeżeli należysz do liczącego miliony grona fanboy'ów amerykańskiej firmy i masz wolne kilkadziesiąt tysięcy złotych, możesz zdobyć gadżet, którego z pewnością zazdrościć ci będą wszyscy "jabłkowi" kompani.

Otóż w serwisie aukcyjnym eBay wystawiony został pomarańczowy 2-gigabajtowy Apple iPod shuffle czwartej generacji. Urządzenie nigdy nie było używane i sprzedawane jest w oryginalnym opakowaniu, które nigdy nie było otwierane. Co jednak najważniejsze, znajduje się na nim własnoręczny podpis Steve'a Jobsa.

Sprzedający urządzenie przekonuje, że jest on autentyczny. Z zamieszczonego przez niego opisu wynika, że zdobył go uczestnicząc w programie "Innovators of tomorrow". Co więcej, miał również wówczas chwilę porozmawiać z Jobsem.

Ile kosztuje podpis Steve'a Jobsa?

Trwająca właśnie aukcja to już drugie podejście sprzedającego. Po raz pierwszy wystawił bowiem unikatowego iPoda kilka tygodni temu. Niestety wówczas eBay błędnie przerwał aukcję w momencie, gdy wylicytowana suma osiągnęła poziom...26 tysięcy dolarów! Warto w tym momencie przypomnieć, że "zwykły" iPod shuffle 2 GB kosztuje w sklepie Apple 49 dolarów.

Obecnie widniejąca na aukcji kwota wynosi dokładnie 10 096 dolarów. Licytujący mają jednak jeszcze sześć dni, aby ją znacznie podnieść.

_______

Świat boryka się z kryzysem. Ludzie szukają więc najlepszych sposobów na ulokowanie swojego kapitału. Być może więc zakup unikatowych przedmiotów należących do najsławniejszych ludzi na świecie jest dobrym rozwiązaniem?

Skusicie się? Jeżeli tak, zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji.